Як позбутися від капустянки на грядках.

Капустянка - шкідливе комаха, яка живиться коренеплодами і самими рослинами, знижуючи врожай. Позбутися від капустянки можна не тільки хімічними препаратами, але і народними методами.
Вам знадобиться
  • - фанера, картон, дошки, руберойд; - Хвоя; - Мило; - Часник.
Інструкція
1
Спробуйте відловити медведок. Для цього з осені виройте яму і накладіть в неї свіжого гною. Так як капустянки люблять тепло, вони влаштують у гною зимівлю і зберуться у великій кількості. Після настання морозів просто порозсипайте гній по ділянці, всі шкідники замерзнуть. Або ж ранньою весною, коли капустянки ще не активні, спаліть гній разом з ними.
2
Є ще спосіб відловлювання цього шкідника. Ранньою весною розкладіть по ділянці широкі дошки, фанеру, руберойд і так далі. Їх поверхня на сонці буде нагріватися, а капустянки залізуть під них грітися, після чого шкідників можна зловити і спалити. Цим же способом ловлять медведок і влітку, розкладаючи ввечері фанеру по садовим доріжках і між грядок.
3
Посадіть навколо ділянки і на ньому чорнобривці, календулу, сою та інші рослини, запах яких відлякує медведку. Дуже не любить вона хвою, деякі городники навіть посипають хвойними голками грядки, а восени перекопують їх.
4
Капустянка робить на грядках численні нори. Заливайте в них воду з милом або розведеним пральним порошком. Дуже бояться капустянки часнику, зробіть настій. Наріжте стрілки часнику і залийте водою, нехай наполягатимуть. Потім влийте настій в нори шкідника.
Корисна порада
Шукайте гнізда капустянки і знищуйте яйця. Зазвичай на них вказує пожухлі городні рослини, під якими комаха влаштувало свій будинок.