Оздоровчий відпочинок на морі.

Сонце, пісок, легкий шум прибою - відпочинок на морі може бути не тільки приємним і розслаблюючим, але й дуже корисним для здоров'я. Недарма щороку на морські узбережжя з'їжджається маса відпочиваючих. Курорти та санаторії з самим різним спектром послуг і процедур пропонують своїм постояльцям шикарний відпочинок і в підсумку міцне здоров'я на цілий рік. Так чому ж так унікальний оздоровчий відпочинок на морі?

Оздоровчий повітря

У морському повітрі міститься велика кількість йоду, солей натрію, хлориду натрію. Насичуючись цими речовинами через дихання і шкіру, організм омолоджується на клітинному рівні, в ньому уповільнюються процеси старіння. Щоб ефект був максимальний - найкращий час для оздоровчого моціону на морському березі - після шторму, вранці і ввечері. Під час прогулянки найкраще дихати повільно, поступово заповнюючи легені морським повітрям. Надихавшись прибережним ароматом йоду, відправляйтеся в найближчий ліс, гай, парк. Кращий варіант - сосновий бір. Нейтральний лісової заряд збалансує плюсовій заряд моря, що дозволить вам розслабитися остаточно.

Корисні властивості моря

У морській воді виявляється майже вся таблиця Менделєєва. Але найбільший відсоток становлять солі: хлориду натрію (кухонна сіль) і сульфату магнію (гірка сіль). Саме вони визначають солоний смак морської води. Оздоровчий відпочинок на морі - це, насамперед, щоденне купання в морській воді. Саме воно покращує роботу всього організму. Солона вода промиває всі носові пазухи, надаючи лікувальну дію і запобігаючи навіть такі захворювання як нефрит, гайморит. Помічено, що після відпустки, проведеного на море, люди протягом року набагато рідше хворіють на простудні та іншими захворюваннями. Йод, що міститься в морській воді і морському повітрі, надає профілактичну і лікувальну дію при захворюваннях щитовидної залози, поліпшується мозкова діяльність і процес пам'яті. Крім того активізується обмін речовин, зміцнюється кісткова система, шкірні покриви стають більш гладкими і чистими, зміцнюються нігті.

Оздоровчий відпочинок на морі - процедури з продуктами моря

Багато морські санаторії та курорти пропонують специфічні «морські» процедури - обгортання водоростями, лиманотерапия та інші процедури. Лиманотерапия. Лікування ропою - особливої водою і брудом, утвореної в лиманах. Ропа містить в собі корисні мікроелементи та речовини у великій кількості. Ліманатерапія прописується людям, страждаючим захворюваннями опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, з порушеннями обмінних процесів, низьким кров'яним тиском. Призначати цю процедуру може тільки лікар, тому у неї є протипоказання. Обгортання водоростями: до складу морських водоростей входять такі цінні мікроелементи як калій, кремній, йод, сірка та магній. Тому обгортання з морськими водоростями вважаються однією з найбільш корисних процедур при целюліті і інших косметичних проблемах зі шкірою.