Що робити на дачі в червні.

Літо - довгоочікувана пора відпусток і відпочинку. Але тільки не для садівників і городників, які почали ще по весні посадково-посівну кампанію на своїх ділянках. Садові роботи в червні - це безліч справ і в теплицях, і в городі, і в квітниках. Одним словом, дачникам нудьгувати не доведеться!

Посадка розсади

Згідно з народними прикметами, літня погода в середній смузі Росії встановлюється після 10 червня, з того моменту, як почне цвісти шипшина. Тому посадку у відкритий грунт розсади огірків, томатів, гарбуза, патисонів, перцю і кабачків, а також пізніх сортів капусти найкраще почати з другої декади місяця. Якщо ви впевнені в прогнозах метеорологів, можна приступити до посадкових робіт на грядках з початку місяця. Однак буде зовсім не зайвим підстрахуватися, укривши посадки плівкою на випадок нічних заморозків.

Прореживание і прополка

Крім посадок розсади, дачників чекають в червні прополка і проріджування коренеплодів - буряків і моркви. Початок місяця - саме час для даних процедур, оскільки загущення посівів може привести до пониження врожайності і якості овочів. В середині місяця необхідно прорідити сходи огірків, залишаючи найбільші на відстані не менше 15 сантиметрів між ними. При цьому в борозни можна сміливо підсипати родючого грунту, оскільки розпушування грядок з огірковими посадками не рекомендоване з причини ризику пошкодження з коріння, які розташовані занадто близько до поверхні. Зазвичай до середини червня на огірках з'являється п'ятий-шостий листик. Після їх появи верхівку рослини потрібно прищипнуть. Ця процедура прискорить появу бічних пагонів з жіночими квітками, на яких і з'являються плоди.

Догляд за полуницею в червні

Потребують догляді і грядки з полуницею. Міжряддя на них і землю під цветоносами необхідно замульчувати щедрим шаром свіжих тирси чи соломи. Також слід видалити вуса і залишити тільки ті, що потрібні вам для розмноження полуниці. Для прискорення вкорінення, їх необхідно пришпилити до грунту.

Догляд за ягідними чагарниками і плодовими деревами в червні

В червні завершується цвітіння ягідних чагарників і плодових дерев. В цей час украй важливий своєчасний полив і підживлення. Від нестачі води зав'язь часто надмірно осипається, а ягоди дрібніють. Після поливу грунт в міжряддях і пристовбурних кругах ягідних чагарників необхідно прорихлити і по можливості замульчувати. Це знизить зростання бур'янів та вбереже грунт від пересихання. Молода поросль, що з'являється біля основи ягідних кущів і на стовбурах дерев, повинна бути вилучена, щоб зміцнити рослини в період розвитку зав'язі. В червні слід провести обрізку малини, залишаючи на кущі тільки 8-10 здорових і великих пагонів. Все інше підлягає видаленню до самої основи у землі. Верхівки пагонів, які вже досягли метрової висоти, потрібно прищипнуть для посилення кущистості та підвищення врожайності.

Догляд за квітами в червні

Не можна забувати в червні і про квітники. Вони також вимагають уваги дачника. На початку другої декади місяця можна садити у відкритий ґрунт розсаду таких однорічників, як бальзамін, петунія, бегонія, агератум, лобелія, фуксія. В червні слід зайнятися розсаджуванням і обрізанням відцвілих почвопокровніков - резуха, обрієти, флокса шилоподібного. Мелколуковічние - мишачий гіацинт, підсніжники, проліски - необхідно викопати, розділити і пересадити на нове місце. Робити це слід тільки після того, як їх листя пожовтіє. В кінці місяця приходить черга гіацинтів і тюльпанів. Їх цибулини необхідно викопати із ґрунту, ретельно просушити і відправити на зберігання до самої осені в сухе провітрюване місце. В цей час можна розмножити нарциси, якщо вони ростуть вже три роки на одному місці.

Догляд за квітучими чагарниками в червні

Квітучі чагарники, такі як форзиція, бузок, дейція, вейгела, після цвітіння потребують обрізку. Дана процедура сприяє красивому формуванню куща і відростанню молодих пагонів, на яких і закладаються нирки для наступного цвітіння. Після обрізки чагарники можна підгодувати комплексним добривом. В середині червня можна приступити до живцювання квітучих чагарників - гортензій, троянд, спіреї та чубушника, а також багаторічних квітів - флоксів, хризантем. В цей час добре розмножуються відводками клематиси, тому не пропустіть момент. Початок червня - відмінний час для установки опори для кучерявих однорічників і формування живоплотів. Не варто забувати і про газон. Він потребує не тільки в поливі. Газон буде радий внесенню добрив і регулярної процедурі аерації, яка помітно поліпшити якість трав'яного покриття. Як бачите, садових робіт в червні у дачника вистачає з лишком. Однак не забувайте берегти себе. В перервах між садовими роботами обов'язково влаштовуйте відпочинок десь у затінку.