Вужі на дачній ділянці: що робити.

Одні влітку на своїй присадибній ділянці ведуть шалену боротьбу з мурахами, інші з комарами, треті з кротами, але є серед садівників і ті, хто змушений протистояти справжнісіньким зміям. Досить часте явище - вужі на ділянці. Як дати відсіч цим плазунів?
Укус вужа для людини не представляє ніякої небезпеки. За своєю природою ці змії вельми боязкі. При вигляді людини вони, швидше, віддадуть перевагу сховатися. Але часом вони все ж оголюють свою зміїну натуру: приймають стійку, загрозливо шиплять і кусаються. Та й один їх зовнішній вигляд вже вселяє страх. Миритися з подібним сусідством не потрібно. Ужика можна легко прогнати з присадибної ділянки

Наводимо порядок

Для початку наведіть на своїй ділянці ідеальний порядок. Швидше за все, у вас на ньому є різний мотлох, якщо вужі його облюбували. Знищіть всі можливі укриття цих тварюк. Позбавтеся від пнів і старих дощок, розкиданих по ділянці. Обов'язково викосили коротко всю траву. Вужі люблять ховатися у вологих затишних місцях, таких як висока трава або заросли кропиви біля паркану. Зміям не подобається відкрита місцевість. Компостні купи - ще одне місце, яке слід підтримувати в ідеальному порядку. Краще спорудити для них кілька ящиків і не кидати в них навіть дрібні гілки.

Кличемо на допомогу тварин

Заведіть хоча б на час курей. Ці домашні птахи превосходно розправляються зі зміями і досить спритно ловлять навіть великих гадюк! Крім цього, вони принесуть вам не тільки смачні яйця, але і послід, який завжди можна пустити на підгодівлю рослин. Крім користі, курочки додадуть колориту вашій ділянці. Можна залучити на ділянку їжаків, заманюючи їх з лісу блюдцем з молоком. Ці лісові тварини якраз харчуються повзучими тварюками. Покличте на допомогу кішку для винищення мишей. Уж може приповзати на ваш ділянку для того, щоб поласувати гризунами, і поки у вас будуть мешкати миші, змія не забуде до вас дорогу.

Застосовуємо сучасні технології

Ужа можна відлякати спеціальним приладом, який встановлюється на ділянці і випромінює особливі хвилі, що змушують холоднокровних триматися від нього подалі. За словами виробників, зміїні відлякувачі абсолютно безпечні для людини і домашніх тварин.