Борошниста роса на аґрусі: заходи боротьби.

Листочки і пагони агрусу вкрилися білуватим нальотом, а незабаром листя починає скручуватися і засихати. Ягоди теж частково стають непридатними для вживання. Що ж так губить чагарник? Це борошниста роса аґрусу, боротися з якою потрібно починати відразу ж.

Що таке борошниста роса

Борошниста роса агрусу вражає не тільки цей садовий чагарник, а ще й смородину - червону і чорну. Збудник являє собою гриб, зараження яким відбувається через суперечки від сусідніх хворих рослин. Сприяє розвитку гриба волога погода при температурі від 17 до 28оС. Іноді борошнисту росу називають американською, напевно це тому, що є думка про завезення цього захворювання в Європу з Америки.

Методи боротьби з борошнистою росою

Перш за все потрібно до осені видалити всі хворі гілки і спалити їх, так як на них скупчується величезна кількість акроспор, які по весні розсіються і заразять нові гілки та інші чагарники. Ранньою весною, ще до розпускання бруньок, кущі поливають гарячою водою і обприскують розчином бордоською рідини, яку розводять відповідно до інструкції. Якщо ж під час цвітіння і зав'язування ягід все ж з'явилися ділянки з білим нальотом, обробіть їх фунгіцидами, але не пізніше, ніж за 30 днів до збору урожая.Можно позбавити агрус від борошнистої роси наступними народними методами: • кальцинованої содою і господарським милом. Для цього розведіть у 10 л води 100 г мила і 50 г соди, перемішайте і обприскати хворі чагарники. • Господарським милом і мідним купоросом. Робочий розчин готують з 100 г господарського мила і 5-10 г мідного купоросу. Мило нарізають стружкою і розчиняють в 1 л води, потім насипають в 9 л води купорос, перемішують і вливають мильний розчин. Якщо все зроблено правильно, вийде блакитнувата рідина без пластівців. Обробляйте садові чагарники кілька разів з проміжками в 4-5 днів і ви зможете позбутися від американської борошнистої роси.