Як посадити дерево.

Якщо ви ще не встигли виростити сина і побудувати будинок, можете почати з малого - посадити маленьке дерево . Для цього потрібно вибрати час, приготувати відповідний саджанець і знайти місце для посадки. Покличте собі кого-небудь на підмогу. Посадити дерево досить легко, але зручніше робити це удвох. А найкраще - відправитися на посадку зелених насаджень всією сім'єю.
Вам знадобиться
  • Саджанець
  • Довідник по рослинництву або консультація фахівця
  • Вдале місце і родючий грунт
  • Лопата
  • Вода для поливу
  • Кілочок і мотузка
Інструкція
1
Підберіть гарне місце для посадки дерева і обов'язково вивчіть різні типи рослин. Важливо, родюча чи грунт на ділянці, скільки буде місця для дерева і сонячного кольору. Якщо непродумано посадити перше-ліпше деревце, то воно може загинути або приживеться, але стане доставляти вам неприємності. Наприклад, зламає разросшимися корінням асфальт, заплутається в електричних проводах або впаде кроною на дах будинку.
2
Виберіть оптимальний час для посадки вашого дерева. • Листяне рослина добре приживеться під час активного руху соку - в період від повного відтавання снігу навесні до розпускання листя. • Хвойне деревце біологи радять саджати до росту пагонів - ранньою весною. • Можна посадити хвойне дерево в серпні, в пору нової пори активного сокоруху. • Для осінньої посадки вибирайте час бурхливого листопаду. Рослини саджайте листяні, морозостійкі; або хвойні з неушкодженою системою коренів.
3
Підготуйте ділянку під посадку дерева. Потрібно очистити його від сміття. Якщо рослина ви садите досить велике, то підготуйте яму для нього заздалегідь. Вона повинна бути досить об'ємною. За словами садівників, яма для будь-якого дерева зазвичай відповідає розміру кулі з кореня і землі, помноженому на два.
4
Вибирайте якісний посадковий матеріал: здоровий, з розвиненими країнами. Саджанець можна знайти в лісі, на дачі, а також у спеціальному розпліднику деревних рослин. Щоб він не пропав, коріння повинні бути завжди вологими, а гілки заховані від сильного вітру і прямих променів сонця. Восени ні в якому разі не давайте корінню контактувати з холодним повітрям.
5
Складіть за різними купках нижній шар землі і родючий грунт. Вирівняйте внутрішню поверхню ями і добре спушите дно сантиметрів на 15 в глибину. Після цього підсипте родючого грунту шаром близько 20 сантиметрів.
6
Поставте деревце точно по центру ямки і попросіть помічника рівно тримати його. Після цього акуратно розправте і розкладіть коріння. Засинайте деревце родючою землею, потім - викопаної з дна. При цьому постійно розламуйте між пальцями грудочки і утрамбовуйте землю.
7
Засипте яму наполовину і залийте її водою. Коли рідина повністю вбереться, досипьте землі доверху, міцно утрамбуйте і спорудіть навколо стовбура луночку для поливу. Полийте рослину двома відрами води. На перший час зміцните дерево , прив'язавши до кілочка. Якщо ви все розрахували правильно і погода не підведе, то ваше дітище обов'язково прийметься. Тільки не забувайте рясно поливати його, поки воно не зміцніє.
Корисна порада
При осінній посадці не захоплюйтеся поливом молодого деревця, інакше воно так насититься водою, що може не витримати випробування першої зимівлею.