Як розмножити суницю.

Садова суниця любима садівниками за свій аромат і смак. Є дуже багато сортів цієї солодкої ягоди. Щоб мати хороший урожай, потрібно засадити декілька грядок. Але де взяти стільки кущиків? Все просто. Ви можете розмножити суницю, яка вже у вас росте.
Вам знадобиться
  • врожайні кущі суниці
Інструкція
1
Суниця розмножується вусами, діленням куща і насінням, але щоб отримати хороший посадковий матеріал, не всі кущі годяться. Спочатку відзначте найурожайніші кущі. На наступний рік не прагнете до того, щоб отримати з них ягід, квітконоси доведеться обірвати. Але зате вся сила піде в пагони з розетками або на розростання куща. Зверніть увагу, що є сорти, які дають мало пагонів або не дають їх зовсім. В цьому випадку будете розмножувати суницю поділом.
2
Як розмножити суницю усаміЛетом садова суниця дає вуса. Це такі пагони з маленькими кущиками - розетками. Усов може бути дуже багато, все залежить від сорту суниці. Але не всі розетки годяться для розмноження, візьміть тільки перші 1-2, вони найсильніші і дадуть на наступний рік відмінний урожай ароматних великих ягід. Після того як ви відокремили розетки, посадіть їх на нове місце, попередньо підготувавши грядки. Але можна спочатку не відокремлювати молоді кущики суниці, а прикопати їх коріння. Коли розетки сформують вже хорошу кореневу систему, потрібно викопати їх і пересадити на інше місце.
3
Як розмножити суницю деленіемНекоторие сорти, особливо ремонтантні, не дають вусів або формують їх в малій кількості. Як же тоді розмножити суницю? Все просто. Роблять це діленням куща. З часом, звичайно до 3-х річного віку, материнський кущ розростається і замість вусів формує короткі пагони-ріжки. Вони мають кілька листочків, нирку росту і додаткове коріння. Потрібно акуратно відокремити і пересадити на нове місце.
4
Як розмножити суницю семенаміДля цього зберіть стиглі ягоди з врожайного куща, зріжте шар з насінням, промийте у воді, видаливши м'якоть, і висушіть. Взимку в лютому насіння суниці сіють в ящики, накривають спочатку склом і вирощують розсаду. А навесні, коли грунт прогріється і заморозки пройдуть, посадите молоді кущики на грядки.
Зверніть увагу
Деякі садівники помилково називають садову суницю полуницею.
Корисна порада
Для того щоб вуса і розетки для розмноження суниці були міцними, обов'язково рихлите грунт під кущами і вчасно поливайте.