Поради щодо позбавлення від застуди.

Будь застуда передається повітряно-крапельним шляхом. Її провокують зовсім різні віруси, а імунітет до кожного з них не є постійним. Ось чому численні вакцини, на жаль, далеко не завжди попереджають хвороба. І якщо вже сталося так, що ви підчепили інфекцію, прагнете якомога швидше вилікуватися.

Коли ви хворієте, мікроби активно розмножуються і виробляють токсини, які потрапляють в печінку і негативно впливають на серцево-судинну систему. У цей період людина стає дратівливою і нервовим. Причина - отруєння організму відходами життєдіяльності вірусів, тому від них потрібно позбавлятися. Правильне харчування, гарячі напої, вітаміни і постільний режим допоможуть вам знову одужати.

В ході ряду досліджень з'ясувалося, що вітамін С значно полегшує перебіг хвороби і прискорює процес одужання. Вітамінізація організму в період застуди просто необхідна. Неспроста одним з найефективніших способів впоратися з недугою до сьогоднішнього дня вважалися "бабусині кошти": малинове або калинове варення, мед, гарячий відвар шипшини. Кожне з них - джерело корисних речовин.

Особливо ефективний липовий мед, крім того володіє потужним потогінну дію. Його вживають з гарячим молоком або чаєм на ніч. Для досягнення більшого ефекту в чай додають лимон або малину. Проти нежиті допоможе сік алое. Зазвичай його розводять водою, а потім закапують у ніс.

Під час хвороби потрібно пити багато рідини, бажано два літри в день. Напої повинні бути трохи кислуватими: компоти, морси з ягід горобини або брусниці з соком лимона. А курячий бульйон знімає запалення слизової оболонки. Всі ці продукти дуже корисні і, на відміну від антибіотиків, не заподіюють шкоди організму.

Парові інгаляції - обов'язковий етап лікування застуди. Немає нічого простішого, ніж провести цю процедуру в домашніх умовах. У ємність з дуже гарячою водою (4-5 склянок) додають кілька крапель йоду, нашатирного або ментолової спирту. Далі скручують з щільного паперу лійку, накривають нею ємність з гарячим розчином, а потім через вузький просвіт вдихають пар. Інгаляція для дорослих триває 15 хвилин, для дітей - 5. Робити її потрібно двічі на день.