Як досягти правильної постави.

Правильна постава - це дійсно дуже красиво. Вона повинна сформуватися ще в ранньому віці і зберегтися на все життя. Ось декілька простих порад, які допоможуть вам завжди зберігати правильну і привабливу поставу.

Стрункість, хороша постава здавна вважалися синонімами краси і навіть вихованості. Яку ж поставу називають правильною? Зробимо такий експеримент. За допомогою лінійки проведіть по великому дзеркалу пряму вертикальну лінію. Станьте боком до дзеркала на відстані 30 см. Взявши в руки інше дзеркало, уважно розгляньте своє зображення щодо проведеної лінії. Якщо у вас правильна постава, - лінія пройде на відстані 2,5 см від коліна, спереду доторкнеться плеча і дійде до мочки вуха.

Перевірити правильність постави можна і наступним способом. Станьте прямо і напружте коліна. Якщо при цьому ви втратите рівновагу, значить, ваша постава неправильна. Розправте плечі, втягніть живіт, підніміть вище голову. Постарайтеся знайти таке положення тіла, при якому ви будете почувати себе найбільш стійко. Не стійте, підперши руки в боки, краще зігніть їх у ліктях і вільно, природно тримайте на рівні пояса.

Неприємно, коли під час розмови жінка постійно крутить головою або, навпаки, дивиться постійно в землю. Голову треба тримати прямо і високо, щоб уявна лінія з'єднувала мочку вуха з плечем.

не випирає вперед груди - при цьому некрасиво виглядає нижня частина спини. Станьте прямо, глибоко вдихніть повітря, видихніть його при витягнутому животі і розслабтеся. Саме це положення і буде правильним.

А чи вмієте ви красиво сидіти? Адже це теж мистецтво. Тут можливі дві крайності - застигла поза (в цьому випадку жартують - «як аршин проковтнув»). Або розв'язна поза, коли сидять, розвалившись, розставивши коліна або зачепившись ногами за передні ніжки стільця.

Слідкуйте за тим, щоб ваша постава завжди була природною і невимушеною. Якщо якийсь час це буде вимагати певних зусиль, то скоро хороша постава стане для вас звичкою. В цьому випадку вам допоможуть гімнастичні вправи.