Що робити при опіку ?

Опік - це дуже серйозна травма. Залежно від його ступеня можна отримати і супутні ускладнення, наприклад, інфекцію або післяопікові рубці. Перш ніж відповісти на питання «Що робити при опіку?», Необхідно визначити, який вид опіку ви отримали, і яка його ступінь.

Лікування незначних опіків

Опіки першого і другого ступеня, при яких страждають верхні шари шкіри, досить болючі, але є при цьому незначними. Рани від таких опіків заживають досить швидко. Якщо ви отримали такий опік, помістіть травмовану ділянку шкіри в холодну воду на 15 хвилин. Чи не прикладайте лід, це може посилити травму. Прийміть будь-яке знеболююче засіб і оберніть рану шаром марлі, вона захистить його від пилу та бруду. Чи не накладайте тугі пов'язки, вони перешкоджатимуть надходженню повітря, що збільшить час загоєння опіку. Якщо опік зачіпає великі ділянки шкіри (більше 7 см) зверніться до лікаря.

Лікування важких опіків

Опіки третього і четвертого ступенів, при яких порушене шар шкіри повністю вигорає, вважаються важкими. При подібних травмах необхідно негайно звернутися за допомогою до лікарів. До прибуття швидкої допомоги постарайтеся знизити температуру ураженої ділянки шкіри коротким впливом холодного компресу. Не занурюйте опік в холодну воду і не використовуйте лід. Якщо горіння на обпаленій ділянці припинилося, не знімайте з нього залишки одягу, це може значно погіршити травму.

Лікування хімічних опіків

Хімічні опіки найчастіше зустрічаються на виробництві, вони виникають під впливом різних кислот і лугів. Такі опіки підступні тим, що продовжують поширюватися навіть після припинення безпосереднього впливу на шкіру. При отриманні такого опіку, необхідно негайно припинити вплив хімічних речовин, скориставшись пензликом. Зніміть з себе одяг і прикраси, які контактували з хімікатами. Промийте обпечену ділянку шкіри холодною водою, щоб змити залишки речовин і накладіть на рану суху пов'язку. Обов'язково зверніться до лікаря.