Способи подолання стресу.

Стрес постійно супроводжує сучасної людини. На емоційний стан людей впливає божевільний темп життя, проблеми на роботі, фінансова нестабільність та інші чинники.

Кожна людина напевно стикався з цим неприємним явищем, яке чинить негативний вплив на всі сфери його життєдіяльності. Люди в стресовому стані не можуть дати об'єктивну оцінку подіям і оточуючим, найчастіше приймають неправильні рішення, не можуть контролювати себе і зібратися з думками. Крім того, стрес викликає нервозність, заважає адекватному сприйняттю дійсності, не дає просуватися до поставленої мети, призводить до серйозних психологічних потрясінь.

Результатом впливу стресу є невпевненість у власних силах, низька працездатність, неможливість чітко визначитися з поставленими цілями , а також з їх досягненням. Стресові ситуації руйнує віру людини в себе, підривають його авторитет в очах оточуючих, викликають різні проблеми зі здоров'ям. Глибокі емоційні переживання сприяють ослабленню імунітету людини, збільшують ризик захворювань, в тому числі і хронічних.

Ефективні рекомендації, які допоможуть полегшити стресовий стан:

- подивіться на життя по-новому, змініть старі звички;

- по можливості хоча б на деякий час змініть оточення, обстановку і рід занять, намагайтеся відволіктися від того, що забирає у вас сили і викликає роздратування;

- після завершення трудового дня не думайте про проблеми на роботі, налаштовуйтесь на приємний відпочинок і розваги;

- не «b> звинувачуйте себе за слабкості і скоєні в минулому помилки, прийміть себе таким, яким ви є;

- виділіть достатню кількість часу на відновлення сил і повноцінний сон, що також допоможе позбутися від стресу.

Всі вищевикладені способи тільки частково можуть допомогти подолати стресовий стан. Дуже корисна медитація. Вона вчить управляти емоціями людини, розуміти себе, дозволяє відновитися після трудового дня, завжди залишатися розсудливим і не залежати від різних життєвих ситуацій.