Як худнути і не відчувати почуття голоду.

Кожна дієта - це заборона, відмова від будь-яких продуктів, обмеження за часом вживання їжі. Всі ці заходи ведуть до збільшення почуття голоду. Постійне подолання цього почуття - стрес для організму і для нервової системи. Найчастіше, стрес веде до зривів і порушення заборон, наслідком чого є переїдання і ще велика надбавка у вазі.

Щоб не потрапити в це замкнене коло, коли ви постійно худнете, долаєте себе і відчуваєте страждання, я рекомендую переглянути свій раціон харчування протягом дня і привчити себе до деяких нехитрих правил.

Що ви їсте?

Для стрункої фігури важлива низькокалорійна їжа. Нехай ви будете їсти часто, але при цьому є те, у чому міститься мінімум калорій. Низькокалорійна їжа зовсім не синонім слову "не смачно". Наприклад, замість смаженого м'яса, сосисок і котлет можна їсти варене не жирне м'ясо (кролик, курка). Як гарнір до основної страви краще всього вибирати овочі. Такий підхід у поєднанні продуктів близький до прийомів "роздільного харчування". На цю тему в інтернеті є дуже багато рецептів. До будь-якого м'яса можна замість гарніру приготувати легкий, пряний і дуже смачний соус. Так само будь-які овочі, крупи, можна їсти окремо без м'ясної страви, використовуючи всі ті ж приправи і спеції. Будь-яку жирну рибу завжди можна замінити менш калорійними видами, вони ще дешевше і корисніше. В якості перекусів найкраще вживати всілякі хлібці, висівки. Якщо хочеться солодкого, то найкращий вибір - мармелад (не в цукрі), іриски (одна іриска "Кіс-Кіс" містить всього 25 ккал, іриска "Меллер" = 17 ккал). Навчіться з одним келихом чаю з'їдати щось одне: одну цукерку, один хлібець і т.д.

Що ви п'єте?

Чай, кава - не містять калорій взагалі. Їх можна пити в необмеженій кількості. Любите каву з молоком? Скоротіть кількість молока або використовуйте знежирене молоко. Привчіть себе пити чай і каву без цукру. Повірте, це реально полюбити істинний смак цих напоїв, що не подслащівая його. Скоротіть по максимуму, а краще взагалі відмовитися, від таких напоїв як Coca-Cola, енергетики, гарячий шоколад. Якщо боретеся зі спокусою, то уявіть яку шкоду приносять ці напої вашому шлунку, як вбивають здорову мікрофлору і "роз'їдають" здорові тканини. Наслідки - виразки, гастрити, печія, коліти.

Як ви їсте і п'єте?

Часто люди вживають їжу за монітором комп'ютера або перед телевізором. В цей момент вони навіть не помічають скільки "проковтнули" їжі. Вони не змогли їй насититися і насолодитися, т.к. мозок був зайнятий іншою роботою. Постарайтеся нічим не займатися під час їжі. Перед прийомом їжі насолодитеся її запахом, тим, як вона виглядає. Придумайте собі які-небудь ритуали з їжею. Наприклад, приходите в офіс, заварюєте собі ароматну каву, нюхаєте його, грієте руки об чашку, настроюєтеся на новий день. Намагайтеся їсти якомога частіше, щоб виконувати всі принципи, описані в цій статті. Не допускайте великих перерв між прийомом їжі, це може спровокувати збільшення апетиту, а в такому стані складно відповідати за свої вчинки і дії. Вранці їжте протягом першої години як прокинулися. Якщо дуже хочеться їсти ввечері - не відмовляйте собі. Але нехай це буде варене яйце або огірок зі шматочком сиру, хлібець з тонким шаром паштету або невелика зефірінка до чаю. В будь-якій справі потрібна звичка. Поступово створюючи собі правила харчування, ви привчаєте свій організм до них. Діючи м'яким еволюційним шляхом можна домогтися стійкого результату без особливих зусиль. Спочатку дотримуватися правил легко, але в якийсь момент захочеться кинути все і повернутися до звичного способу життя. Це переломні моменти, коли розумієш як важко постійно бути на чеку і контролювати себе. У такі моменти потрібно постаратися не концентруватися на своєму "горе", відволіктися, але тільки не на їжу. Рекомендую сходити в кіно, погуляти, забратися, сходити на манікюр - все, що вашій душі принесе свято і допоможе забутися. Удачи вам і здоров'я!