8 помилок в дієтах.

Якщо ви вирішили сісти на дієту, треба знати, що ефект буде тільки при правильному її дотриманні. Інакше ви не зможете схуднути з користю для організму. Яких же помилок слід уникати, щоб від дієти був толк?

1. Зверніть увагу на режим харчування. Якщо ви звикли їсти нечасто, схуднення може і не настати. Адже відчувши голод, організм почне запасати жири про запас. Так що, харчуйтеся частіше, влаштовуйте перекушування між сніданком, обідом і вечерею.

2. Деякі дієти виключають вживання фруктів і ягід. Це досить небезпечно, оскільки в організм перестає надходити клітковина. Включіть у свій раціон суницю, ківі, чорницю, черешню - хоча б у невеликих кількостях.

3. Збільшення ваги може відбутися, якщо ви повністю виключіть з меню жири. Щоб цього не сталося, підживлюйте себе мононенасиченими маслами, наприклад, дуже корисним оливковою олією.

4. Дієта не діятиме, якщо вона не збалансована, якщо негативно впливає на обмінні процеси, на рівень цукру в крові. Жири, білки, вуглеводи, вітаміни повинні надходити в організм в необхідних пропорціях - тоді дієта «запрацює».

5. Не їжте через «не можу», без апетиту. Їжа несмачна? Проявіть фантазію, приготуйте блюдо не так, як завжди. Полийте сир медом, зробіть йогуртно-ягідний коктейль, яскраво оформите овочевий салат.

6. Не потрібно, сидячи на дієті, різко починати збільшувати фізичну активність. Вага піде на час, але потім знову з'явиться, якщо ви не продовжите інтенсивні спортивні заняття. Тому вибирайте навантаження, яка буде вам під силу не тільки на короткий «дієтичне» час.

7. Якщо ви вирішите накласти табу на цукор, постарайтеся уникати крайнощів. Можливо, ви - гіпотонік, в цьому випадку відсутність солодкого загрожує мігренню і непритомністю. Іноді для додання тонусу корисно випити солодкого чаю чи з'їсти трохи шоколаду.

8. Ні в якому разі не починайте і не закінчуйте дієту різко. Вашому організму такі струси не підуть на користь. Тому заздалегідь, приблизно за тиждень до початку дієти починайте полегшувати живлення, знижуйте його калорійність.