Як зробити набірний ряд на спицях.

До того як приступити до в'язання речі, необхідно виконати набірний ряд. Існує декілька способів набору петель на спиці. Його вибір залежить від призначення набірного краю, який може бути жорстким, еластичним або декоративним. Зовнішній вигляд виробу багато в чому залежить від акуратності виконання, тому дуже важливо набирати петлі на спицях правильно.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Визначте довжину вільного кінця пряжі. Для тонкої - 1 см на 1 петлю, а для товстої пряжі - 1,5-2 см на 1 петлю, плюс до отриманого результату додайте ще 15-20 см.
2
Для в'язання всіх видів візерунків використовуйте традиційний спосіб набору петель. Обведіть нитку навколо вказівного і великого пальців лівої руки таким чином, щоб вільний кінець пряжі лежав у напрямку до себе на великому, а нитка від клубка перебувала на вказівному пальці.
3
Заведіть спицю знизу вгору під нитку, що лежить на великому пальці, захопіть нитку на вказівному і протягніть її через петлю у великої. Скиньте петлю з пальця і затягніть на спицях.
4
Продовжуйте набір петель. Заведіть спиці під петлю на великому пальці, захопіть нитку на вказівному, протягніть через петлю на великому. Скиньте петлю з пальця і затягніть на спицях. Повторюйте поки не наберете необхідну кількість петель.
5
Для вив'язування гумок 1х1 використовуйте подвійний набір петель. Виконайте початкову петлю, як описано в кроці №3 і першу петлю, як описано в кроці №4.
6
Потім введіть спицю знизу вгору в петлю у великого пальця, але яка розташована ближче до спиць. Захопіть нитку від вказівного пальця і протягніть її через петлі. Петлю з великого пальця скиньте і затягніть на спиці. Чергуйте набір петель.
7
Якщо для в'язання моделі не передбачена гумка, то найкраще зробити набірний ряд хрестоподібним способом, ще його називають набором петель з потовщеним краєм, або болгарським зачином. При подібному способі набору край виходить дуже акуратним і рівним, а об'ємне переплетення ниток при цьому наборі ще й красиво.
8
Відмотайте від клубка кінець пряжі в два рази довше, ніж необхідно для набору початкового ряду простим способом. Складіть цей кінець в два рази і накиньте на вказівний палець лівої руки кінцем, що йде від клубка, а на великому пальці утворіть з подвійної нитки петлю.
9
Решта петлі набирайте однією ниткою, причому нижній край утворіть з подвійної нитки. Для в'язання другий і всіх парних петель нитка накиньте на великий палець, підведіть спиці під зовнішньою частиною цієї нитки, захопіть пряжу, що йде від вказівного пальця і виведіть її з петлі. Скиньте петлю з великого пальця і затягніть її на спиці подвійний ниткою.
Зверніть увагу
Наборний ряд петель з тонкої пряжі слід виконувати на двох спицях, якщо нитка товста - на одну.
Корисна порада
Після хрестоподібного набірного ряду в'яжіть один ряд виворітними петлями.