Як доглядати за кімнатним гібіскусом.

Гібіскус полюбився всім за свою невибагливість у змісті та красиве тривале цвітіння. Догляд за рослиною простий і так само приємний, як спостереження за його пишністю.
Вам знадобиться
  • - горщик з грунтом і дренажем;
  • - лійка і обприскувач з водою;
  • - свіже повітря;
  • - яскраве розсіяне світло;
  • - добрива.
Інструкція
1
В першу чергу треба врахувати, що приміщення для утримання гібіскуса має бути дуже світлим. Саме достатнє освітлення є запорукою його гарного самопочуття і тривалого цвітіння. Однак, не піддавайте рослина впливу прямих сонячних променів - воно може отримати опіки.
2
Гібіскус любить достатню вологість. Щодня обприскуйте листя відстояною водою і не допускайте найменшого пересихання земляного кома. Полив повинен бути щоденним і не надмірним, тому що надлишок вологи неодмінно запустить гнильні процеси в ґрунті. У жарку пору року поливайте рослину трохи більше рясно.
3
Це тропічна рослина вельми теплолюбиво і насилу виносить протяги. Якщо в приміщенні надмірно жарко або надмірно холодно, рослина відреагує скиданням листя і бутонів.
4
У період з ранньої весни до пізньої осені гібіскус обов'язково потрібно підгодовувати азотовмісними мінеральними добривами. Вони вносяться в грунт разом з водою один раз в два тижні. Оскільки рослина дуже любить підгодівлі, воно відповість вам красивим і тривалим цвітінням.
5
Молоді рослини слід пересаджувати щороку, а далі - по мірі необхідності. Ґрунтова суміш має бути поживною і надійніше підготувати її самостійно: з'єднайте 2 частини дернової землі, 1 частина листової землі, 1 частина перегною і 1 частина піску. Не забувайте укладати шар керамзитового дренажу - це невід'ємна частина здорового розвитку рослини. Дренаж слід міняти на новий кожні 5-6 років.
6
Головним потенційним шкідником є попелиця. В літній час вона може пробратися до вашого гибискусу просто через відкриту кватирку. Позбутися від попелиці і від інших можливих паразитів можна за допомогою двухкратной обробки рослини спеціальними інсектицидами.
7
Оскільки гібіскус любить свіже повітря, влітку час від часу виставляйте його на балкон і часто провітрюйте приміщення. Проте слід бути акуратним: поворот гібіскуса до світла незвичній для нього стороною або часте переміщення його з місця на місце під час цвітіння можуть привести до погіршення самопочуття, втрати листя і квітів. Будьте уважні до вашого рослині і воно буде радувати вас довгі роки.