Як підв'язати помідори в теплиці з полікарбонату.

У теплиці вигідніше вирощувати високорослі помідори. Витягаючись на 1,5-2 м вони дають дуже багато кистей з плодами. Але щоб отримати дійсно хороший урожай, потрібно знати, як підв'язати помідори в теплиці і як їх формувати.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні кілки або арматура;
  • - мотузка;
  • - дріт для шпалери.
Інструкція
1
Перш за все потрібно правильно посадити високорослі томати в теплиці. Щоб вони не затінювали один одного, саджайте розсаду в один ряд з кожного боку або в шаховому порядку на відстані 50-60 см.
2
Після того як помідори приживуться і трохи підростуть, вони вже вимагають підв'язки, інакше стебла ляжуть на землю і почнуть деформуватися. Підв'язати помідори потрібно в такий спосіб. Застроміть в землю поруч із кожною рослиною кол. Він може бути дерев'яним або з арматури. Візьміть невеликий шматок м'якої мотузки і обв'яжіть стебло, а потім вісімкою закріпіть за кол.
3
Розсада росте, витягується у висоту, і незабаром висоти кола вже не вистачає. Тому далі потрібно підв'язати помідори до шпалери. Натягніть уздовж теплиці над рядами томатів дріт в самому верху. Прив'яжіть довгу мотузку над кожним кущем. Закріпіть кожну рослину, злегка натягніть, щоб стебло не хитався з боку в бік. Зверніть увагу, що вузол не повинен бути туго затягнутий, інакше стебло по мірі зростання буде пережимає.
4
Щоб помідори в теплиці НЕ розрослися в усі сторони і не утворили джунглі, вчасно обривайте пасинки - пагони, що з'являються над кожним листом. Для високорослих томатів потрібно залишити тільки головний стебло, все пасинки видаляйте, коли вони досягнуть 4-8 см довжини. Якщо ви бачите, що пасинок вже великий і на ньому є квіткові бруньки, можете його не обривати, тільки пріщіпніте верхівку, щоб він не ріс далі.
5
Також видаляйте пагони від кореня. Вам нема чого загущать посадки. Ці пагони мають коріння, тому їх можна посадити в інше місце.
Зверніть увагу
Іноді кисть буває дуже важкою, тому вона може обламати. Підв'яжіть її додатковою мотузкою. Обривайте нижнє листя у томатів, вони загущают посадки і забирають багато поживних речовин, які так потрібні плодам.
Корисна порада
Вчасно знімайте помідори на нижніх кистях, тоді на верхніх вони будуть дозрівати бистрее.В кінці літа пріщіпніте верхівку росту на кожній рослині, це дозволить швидко дозріти всім зав'язався томатам.