Як поліпшити якість прийому Wi-Fi.

Більшість маршрутизаторів Wi-Fi використовують частотний діапазон 2,4 ГГц, в якому налічується 11 каналів. Але тільки 1, 6 і 11-й канали здатні працювати одночасно, не заважаючи один одному. За замовчуванням багато маршрутизаторів налаштовані на 6-й канал. Найчастіше перебої зі зв'язком обумовлені перешкодами, які наводять інші роутери, що знаходяться поблизу.
Інструкція
1
Зміна каналу маршрутизатора (найчастіше на 1-й або 11-й) допомагає уникнути інтерференцію. Щоб зробити осмислений вибір, перевірте, на яких каналах працюють довколишні мережі. Спробуйте скористатися безкоштовними програмами InSSIDer і Vistumbler або веб-утилітою Meraki WiFi Stumbler (tools.meraki.com/stumbler). Як альтернативні варіанти пропонуються безкоштовні мобільні додатки Wifi Analyzer (Android) і Wi-Fi Finder (iOS).
2
Перейдіть на Панель управління маршрутизатора, відкривши нове вікно веб-браузера і ввівши IP-адресу пристрою (як правило, це 192.168.1.1 або 192.168.0.1). Якщо IP-адреса вам невідомий, перейдіть в правий нижній кут Робочого столу, клацніть правою кнопкою миші на значку мережі і виберіть в контекстному меню пункт «Центр управління мережами і загальним доступом». Вкажіть потрібну бездротову мережу, натисніть кнопку «Відомості» і подивіться адресу «Шлюзу за замовчуванням».
3
Підключіться до Панелі управління маршрутизатора, ввівши своє ім'я користувача і пароль. Якщо ви не знаєте пароля, можливо, він і не змінювався. Спробуйте ввести пароль за замовчуванням, який можна дізнатися на сайті RouterPassword.com, або зв'яжіться зі своїм інтернет-провайдером (якщо саме він постачав вам роутер).
4
Перейдіть в розділ налаштування параметрів бездротової мережі і змініть канал. Багато маршрутизатори підтримують можливість автоматичного вибору каналу. Якщо у вас саме такий пристрій, можна відключити цю функцію і задати канал вручну. Після зберігання та застосування установок маршрутизатор перезавантажується. Підключіться до нього ще раз і подивіться, чи збереглися перебої в роботі мережі. Якщо так, можливо має сенс спробувати використовувати інший канал.