Як відрізнити алмаз від підробленого каменю.

Якщо ви любите скуповувати старовинні ювелірні вироби в нестандартних торгових точках, таких як антикварні магазини або блошині ринки, то напевно вам не раз траплялися справжні скарби за низькими цінами. Однак в таких місцях треба тримати вухо гостро, щоб точно визначити, чи справжній алмаз перед вами або звичайна дешева біжутерія.
Вам знадобиться
  • - наждачний папір, - газета, - цегла, - алмазний тестер.
Інструкція
1
Розгляньте виріб з усіх боків. Справжні алмази будуть інкрустовані тільки в дорогі метали, такі як золото і платина. Хоча це і не є гарантією від підробки, але все ж може стати вагомим приводом придивитися до дорогоцінного виробу.
2
Потріть алмаз наждачним папером або спробуйте подряпати пилянням. Справжній алмаз неможливо пошкодити і подряпати, оскільки камінь має дуже щільну текстуру, недарма алмазні диски використовують для різання гірських порід.
3
Покладіть алмаз на газетний лист з дрібним текстом. Якщо через алмаз можна прочитати літери, то вам намагаються продати підробку. Справжній алмаз буде блищати і переливатися так багатогранно, що ви нічого не побачите через камінь.
4
Спробуйте вдарити по алмазу каменем або цеглою. Якщо діамант розкришився - перед вами підробка. Справжньому алмазу нічого не буде.
5
Купіть спеціальний прилад - тестер алмаза. Це зручний пристрій обійдеться вам не дорожче 2-3 тис. Рублів, зате з лишком окупиться, якщо ви часто купуєте діаманти.
Зверніть увагу
Деякі аукціонні будинки і антикварні магазини пропонують покупцям безкоштовну оцінку дорогоцінних каменів.