Як налаштувати екран.

Екран комп'ютера - це саме та його частина, до якої прикутий погляд людини велику частину часу взаємодії з електронним помічником. Саме екран (як його якість, так і настройки) надає найбільший вплив на продуктивність роботи та емоційний стан користувача, саме він визначає, доставить чи спілкування з комп'ютером задоволення, або ж буде втомлювати і дратувати.

Екран надає безпосередній вплив і на здоров'я людини, в першу чергу - органів зору і центральної нервової системи. Отже, вкрай важливо правильно налаштувати екран, особливо якщо за комп'ютером доводиться проводити багато часу протягом дня.Чтоби робота за комп'ютером була комфортною, скористайтеся наступними рекомендаціями:

  1. Ключову роль відіграє освітленість. Вкрай несприятливою є ситуація, коли за екраном комп'ютера розташоване вікно. В цьому випадку яскравість фону набагато вище, ніж яскравість зображення, і зіниця намагається одночасно звузитися, щоб адаптуватися до яскравого світла, і розширитися, щоб сприйняти картинку з дисплея. Зрозуміло, без швидкого стомлення (а в перспективі - ураження органів зору) тут не обійдеться.
  2. Використовуйте оптимальне для матриці монітора, «рідне» дозвіл. Інакше точки зображення будуть будуватися з декількох фізичних точок матриці, причому ця кількість найчастіше виявляється дробовим. Зрозуміло, така ситуація може вплинути на якість картинки тільки негативно.
  3. Більшість сучасних моніторів допускають регулювання яскравості лампи підсвічування. Постарайтеся налаштувати екран так, щоб яскравість зображення була найбільш комфортною, а розглянути його вдавалося без напруги. Рівень яскравості буде прямо залежати від освітленості навколишнього дисплей простору.
  4. Windows пропонує різні схеми оформлення екранних елементів. Спробуйте вибрати не найбільш яскраву або незвичайну схему, а найбільш комфортну для очей. Спроба постійно працювати з кричущо-яскравими вікнами кислотних квітів не підніме вам настрій, швидше навпаки, дуже скоро з'явиться роздратування і стомлення, швидко переростають в хронічний стрес. Виберіть краще який-небудь інший спосіб виділитися і привернути до себе увагу, не настільки небезпечний для зору і психіки.