Як красиво розмістити відео на сайті і в соцмережах.

Щоб пожвавити спілкування в соцмережах, пояснити свою думку на чужому прикладі, та й просто порадувати друзів забавним відеороликом, потрібно навчитися правильно і красиво розміщувати відео на сайт. Більшість відеороликів розташовуються на сервісах типу Youtube, а тому саме на прикладі цього сайту ми розберемося, як поділитися відеофайлом з іншими.

Як знайти код відео

Подивившись відеоролик і вирішивши показати його друзям, ви можете надіслати посилання на сторінку з цим кліпом поштою, особистим повідомленням або будь-яким іншим способом. А от якщо ви хочете, щоб відео відображалося на потрібному вам сайті, вам знадобиться код цього відеофайлу. Тоді у вашому блозі з'явиться не нудна посилання, а плеєр з можливістю відразу ж подивитися ролик. До того ж, якщо відео ви хочете вставити на свій сайт, приємним бонусом стане те, що не потрібно завантажувати сам відеофайл, досить вставити код. Тим самим ви заощадите місце на хостингу. Знайдіть у правому нижньому кутку відеоплеєра (рамочка з кнопками і написами навколо проглядається відеоролика) напис "Дивитися на YouTube". Натисніть на неї, і відкриється нова вкладка в браузері зі сторінкою цього відео. Пошукайте під роликом, праворуч від написів "Подобається" та "Про відео", слово "Поділитися". Натиснувши на цю кнопку, ви побачите посилання на саме відео, а не сторінку з ним. Це нам теж знадобиться, але зараз клікніть мишкою на напис "HTML-код". У відкритому нижче віконці з'явиться код для вставки відео в блог. Якщо придивитися, з'ясується, що тут же можна вказати розміри відео (дані стандартні розміри, але можна поставити довільний, змінивши числа в самому коді: width позначає ширину, а height - висоту).

Як вставити відео в ЖЖ

На вибір два варіанти. Який зручніше, вирішувати вам. Перший спосіб - натиснути кнопку з трикутником "Додати відео", знайшовши її в ряду іконок над вікном, де ви пишете текст. З'явиться віконце "Медіа", в нього вставте скопійований з Youtube html-код. Натисніть "Додати". Відео з'явиться у вашій запису. Надішліть новий запис у блог. Другий спосіб - переключитися зі вкладки "Візуальний редактор" на вкладку "HTML", і після цього вставити код прямо в запис. Результат буде той же самий.

Як вставити відео на сайт

На своєму сайті ви зможете розмістити відео різними способами. Розглянемо на прикладі Wordpress. Серед іконок знайдіть значок "Вставити мультимедійний файл", вкажіть там посилання на відео (ось вона і стала в нагоді!), Вкажіть розміри плеєра, які вам потрібні. Або переключіться на вигляд "Текст" замість "Візуально" і вставте в поле для тексту статті html-код. В віджет можна помістити все той же код, і відео з'явиться в сайдбарі вашого сайту.

Як вставити відео на сайт "Вконтакте"

Відкрийте "Мої відеозаписи" (напис знаходиться в списку ліворуч). Справа з'явиться кнопка "Додати відеоролик". При натисканні відкриється вікно, в якому знайдіть напис "Додати за посиланням з інших сайтів". Клікніть на неї мишкою і в новому маленькому віконці вставте в поле посилання на ваше відео. Причому в даному випадку саме посилання, а не код. Зачекайте кілька секунд, поки ролик не завантажиться і не з'являться його скріншот і опис у відповідних полях. Натисніть "Зберегти" - і відео буде знаходитися в списку ваших відеозаписів. Сервіс дозволяє завантажити відеофайл з вашого комп'ютера минаючи сторонні сайти типу Youtube: для цього замість "Додати за посиланням з інших сайтів" клікніть на "Завантажити відео" в нижній частині вікна. Виберіть потрібний файл на вінчестері і завантажте, додайте опис до завантаженого відеоролику. Нарешті, виникає питання: чи можна відео з "Вконтакта" розміщувати на сторонніх сайтах? Так, під відеороликом праворуч знайдіть кнопку "Поділитися", відкрийте вкладку "Експорт відеозапису". Ви побачите нове віконце, в якому з'являться пряме посилання на ролик, код для вставки, а також можливість вибору якості відеофайлу, який ви будете розміщувати на сайтах, форумах або в соцмережах.