Як надійно знищити конфіденційні файли . або весь жорсткий диск.

Коли ви видаляєте якийсь файл, то він насправді, не стирається з жорсткого диска, навіть після того, як ви очистите кошик. Фактично дані залишаються записаними на диск доти, поки поверх них не будуть записані інші. Навіть після форматування диска файли залишаються і будуть доступні для тих, хто захоче і зможе їх прочитати. Якщо ви хочете по-справжньому надійно видалити файл або вміст всього диску, вам необхідно програмне забезпечення, яке перезапішет простір, на якому дані файли колись знаходилися. Для цих цілей існує декілька безкоштовних програм.
Інструкція
1
По-перше, рекомендується використовувати програму Eraser (Ластик), яка інтегрується з Windows Explorer. Після установки, ви можете просто натиснути правою кнопкою миші по файлу або папці і вибрати Eraser. Можливий також варіант, при якому файл буде стертий під час наступного завантаження, що зручно в тому випадку, якщо Windows не дозволяє вам стерти його безпосередньо зараз.
2
Наступний варіант полягає в тому, що ви видаляєте дані звичайним способом, а потім використовуєте програму CCleaner для перезапису вільного місця на диску. Цей надзвичайно корисний інструмент, який виконує всі функції Windows, пов'язаних з видаленням даних.
Зверніть увагу
Обидві із запропонованих програм пропонують різні методики стирання даних. Загальне полягає в тому, що і та і інша перезаписують дисковий простір кілька разів. У зв'язку з цим, подібна перезапис в 35 разів безпечніше, ніж проста.