М'ясо: Як його вибрати ?

Ридайте вегетаріанці! Аплодируйте хижаки! Готуємо м'ясо! Упевнені фахівці поспішають на ринок. Краще м'ясо то, яке не піддавалося заморожуванню. Але вам ніколи, ринок далеко, а особистого м'ясника, який би запропонував добірний шматочок, немає. Та й часу теж. Гість у порога. І перше питання: як вибрати м'ясо?

Запам'ятайте кілька нескладних правил і зарекомендуєте експертом в області кулінарії. Один з головних ознак свіжості продукту - колір: хороша яловичина повинна бути яскраво-червоною, свинина - рожевою, телятина схожа на свинину, але має ще більш світлий колір, баранина може бути ніжно-червоною, рубінової або коричнево-малиновою, (чим світліше колір , тим молодше була тварина).

Тонка блідо-рожева або блідо-червона скоринка від підсихання м'яса - явище цілком нормальне, але ніяких сторонніх відтінків або плям на м'ясі бути не повинно. Прикладіть до свіжого м'яса долоню - і вона залишиться сухою.

Крім того, ви повинні знати: на зрізі дійсно хорошого м'яса видно, що жир розосереджений по всій його поверхні. У свинини та яловичини він білий, у баранини - кремовий. Яловичий жир повинен кришитися, баранячий, навпаки, бути щільним.

Важливо! Свіже м'ясо при натисканні пружинить: ямка, яку ви залишили, натиснувши пальцем, негайно розгладжується.

Визначити якість допомагає і нюх. Відомо, м'ясо теляти володіє сладковато- молочним запахом, яловичина повинна пахнути так, щоб вам хотілося негайно зробити з неї біфштекс. Вже якщо ви вирішили вразити близьких своїми кулінарними шедеврами, "включайте нюх".

Купуючи той чи інший отруб, ви повинні мати уявлення, в якому місці туші тварини він знаходиться і скільки в ньому кісток, тоді вам не доведеться переплачувати за кістки.

І, звичайно, непогано б знати, яке блюдо ви плануєте готувати, щоб вибрати вдалий шматочок.

Матеріал надано телеканалом «Їжа».