Як збільшити маленький сад.

Чи можна збільшити маленький сад? Звичайно. Завдяки техніці tromple-l'oeil, що в перекладі з французької означає «обман зору», цілком можливо «розсунути» межі саду і перетворити ваші 6 соток в красиве і цікаве простір.
Вам знадобиться
  • - план садової ділянки;
  • - дзеркала;
  • - фарби;
  • - кисті;
  • - арки;
  • - перголи;
  • - матеріал для влаштування доріжок.
Інструкція
1
Розплануйте розташування стежок у майбутньому саду. Накресліть їх на плані ділянки. Врахуйте, що прямі лінії візуально скорочують відстань, тим самим ще більше підкреслюючи невелику площу саду. Зробіть доріжки, що обрамляють квітники, округлими або зигзагоподібними. Цей прийом забезпечить лише часткову видимість предметів саду, в результаті буде здаватися, що сад триває.
2
Якщо ви любите чіткі прямі лінії, зробіть кілька доріжок різної ширини. Причому найдовшу поступово звузьте. Такий прийом дозволить створити враження, що стежка набагато довший, ніж є насправді.
3
Ще один спосіб зробити доріжку візуально довшою - посадити на її початку більші рослини, а в кінці - поменше.
4
Встановіть біля стіни будинку навпроти доріжки дзеркала. Відомо, що вони оптично розширюють простір. Відбиваються в них рослини створять враження глибини, тим самим візуально збільшуючи простір.
5
Розпишіть стіни будинку, сараю, гаража зображеннями-обманками. Наприклад, намалюйте відкриті двері, за якою триває сад. Поруч із зображенням посадите рослини і прокладете доріжки, що у багато разів підсилить ефект обманки.
6
Розділіть ділянку на кілька рівнів за допомогою підпірних стінок і ступенів, таким чином ви отримаєте так званий оптичний ефект спливання. Якщо розташувати квітники на нижньому рівні, а зону відпочинку - на верхньому, то коли ви будете перебувати на другому рівні, квітник і сад постануть перед вами крупним планом. Але коли ви будете спускатися, зір буде зупинятися тільки на окремих елементах або композиціях, наприклад, пишному кущі півонії або троянди.
7
Створіть так звану «помилкову» перспективу. Зробіть тунель з пергол або декількох арок. Наприкінці нього поставте декоративний елемент, наприклад, млин, колодязь або невеликий фонтан. Посадіть чагарники та дерева, які приховають паркан і буде здаватися, що сад триває.
Корисна порада
Розділіть сад на кілька частин за допомогою живоплотів і арок. Проходячи через кожну з них, створиться враження, що ви опиняєтеся в зовсім різних садочках.