Чому гине капуста.

Нерідко трапляється так, що висаджена розсада капусти гине. Проявляється це по-різному. Можуть жовтіти і в'янути листочки, або ж за короткий термін на них з'являється багато маленьких дірочок, що теж призводить до засихання. Так чому ж гине капуста і як її врятувати?
Причини загибелі розсади капусти і навіть вже більш дорослих рослин можуть бути самими різними: це поганий догляд, шкідники і захворювання.

Капуста гине від шкідників

Найнебезпечнішими ворогами молодий розсади капусти є хрестоцвіті блішки. Це такі маленькі стрибають комахи, які буквально за пару днів можуть знищити незміцніле рослина. Вони нападають на ніжні листи висадженої в город розсади і спочатку перетворюють в сито краю капустяного листя, а потім і все цілком. Якщо вчасно не вжити заходів, капуста погібнет.Бороться з хрестоцвіті блішки можна різними методами: хімічними і народними. До народних відноситься запилення тютюновим пилом, золою, сумішшю золи і перцю і так далі. Можна полити і обприскати відварами томатної гички, настоєм часникових листя, коренів кульбаби. Це все ефективно і безпечно в плані здорової продукції зі свого городу, але після першого дощу і навіть поливу блішки нападають знову. Тому краще вже застосувати хімікати. Це запилення дустом і обприскування яким-небудь препаратом від городніх шкідників. Наприклад, засобом "Командор", "інтавір" і інших. Так само небезпечна капустяна попелиця. Вона з'являється вже на більш дорослих рослинах, капуста не гине, але ріст і формування качанів сповільнюється, що призводить до зниження врожайності. Боротися з попелиць на капусті можна мильним розчином, а також хімічними препаратамі.Бліже до осені часто капуста гине від капустяної совки. Це така коричнева метелик, ведуча нічний спосіб життя. Вона відкладає на листках капусти яйця, з яких виводяться гусениці, які дуже ненажерливі. Якщо качани ще маленькі, гусениці здатні повністю їх зіпсувати. Боротися з капустяної совкой потрібно методом збирання шкідників і яєць вручну з листя. Але якщо гусениці вже проникли в качани, то потрібно обприскати рослини мікробіологічними препаратами. Це "Діпел", "Лепідоцид" та ін. Застосування хімічних засобів небажано, так як до збору врожаю зазвичай залишається вже менше місяця.

Капуста гине від хвороб

"Чорна ніжка" - справжній бич розсади, особливо вона проявляється тоді, коли посіви загущени і переувлажнена грунт. У капусти чорніти і розм'якшується стебло, після чого вже не може тримати листя і падає набік. Це дуже заразне захворювання, буквально воно косить посіви капусти за лічені години. Боротися з "чорною ніжкою" можна. Відразу ж слід видалити всі хворі екземпляри і знищити їх, розсаду винести в холодне приміщення, якщо це можливо. Також рекомендується полити темно-рожевим розчином марганцівки. І більше не поливати кілька днів. Зазвичай це припиняє подальше поширення хвороби. Щоб "чорна ніжка" не з'являлася знову, знезаражують грунт для розсади (пропарюють парою або полийте окропом) і беріть її в перевіреному місці, бо збудник цієї хвороби довго живе в почве.Есть таке захворювання капусти, як кила. У розсади вона проявляється у вигляді потовщення на коренях. Якщо таку розсаду висадити в грунт, з часом вона почне марніти. Листя стануть жовтіти і потім капуста загине. Лікувати її вже не можна, боротьба з килою полягає в профілактиці. Це обробка ґрунту хлорним вапном після збирання врожаю, обов'язковий сівозміну на ділянці і передпосівна обробка насіння.

Капуста гине від поганого догляду

Капуста любить вологу, але в розумних кількостях. Якщо ви будете заливати розсаду, швидше за все вона загине, так як коріння просто-напросто загинє. Також капусту можна пересушувати, особливо кілька днів після висадки в город. Вона боїться променів сонця, накрийте посадки тонким акрилом. Це такий нетканний матеріал, відмінно пропускає світло і повітря, а також навіть вологу. До речі, акрил допоможе і від хрестоцвітих блішок. Після зміцнення розсади укриття зніміть.