Чим корисна вівсянка.

Вже за часів Гіппократа люди знали про цілющі властивості вівса. Його широко використовували для зміцнення імунної системи і очищення організму. У наші дні овес продовжує залишатися одним з найбільш споживаних злаків.

Напевно багатьом відомо, що вівсянка вважається традиційним англійським сніданком, хоча далеко не всі знають про корисних властивостях вівсяної крупи, а їх насправді не так уже й мало.

По-перше, вівсянка багата вітамінами і життєво важливими мікроелементами. Вона містить вітамін А, аскорбінову кислоту, вітамін К, Е, вітаміни групи В (В1, В2, В5), магній, залізо, кальцій, фосфор та інше.

По-друге, вівсянка є дієтичним блюдом і легко засвоюється організмом. Вона містить инозитол, за рахунок чого здатна знизити рівень «шкідливого» холестерину, перешкоджає утворенню бляшок холестеринів. Крім того, вівсянка має низький глікемічний індекс, тому є дуже корисним продуктом для хворих діабетом. Клітковина, яка міститься в зернах, прекрасно насичує організм.

Вівсяні пластівці володіють загоює дією. Їх регулярне вживання здатне знизити ризик виникнення розлади шлунка, гастриту, раку кишечника та інших захворювань шлунково-кишкового тракту.

По-третє, вівсяні пластівці можна використовувати в косметичних цілях. Наприклад, для приготування живильної маски для обличчя потрібно залити вівсяні пластівці гарячим молоком і залишити остигати на 7-10 хвилин. Потім цю суміш нанести на обличчя рясним шаром і змити теплою водою через 20 хвилин. Щоб маска вийшла не тільки поживною, але й зволожуючою, в неї можна додати 1 столову ложку меду, оливкового масла або жирної сметани.

Для жирної шкіри підійде наступна маска: 2 столові ложки вівсянки слід залити гарячою водою і помішувати до появи густої кашки. Таку суміш нанести на обличчя, а потім через 15-20 хвилин змити її теплою водою і нанести зволожуючий крем. Вважається, що при регулярному застосуванні такої маски (2-3 рази на тиждень) шкіра помітно очиститься, а вугрові висипання скоротяться.