Які бувають наслідки епідуральної анестезії.

Епідуральна анестезія - метод знеболення при народженні дитини, завдяки якому блокується біль тільки в нижній частині тіла, при цьому породілля почуває сутички і залишається у свідомості. Роблять спинальную анестезію за допомогою уколу в хребет.

Епідуральна анестезія при пологах і її позитивні сторони

спінальної знеболювання при пологах не впливає на свідомість матері дитини при ослабленні або абсолютної втрати больових відчуттів. Доведено відсутність впливу епідуральної анестезії на стан плода. Завдяки даному методу знеболення прискорюється процес пологів, якщо уповільнення викликано занепокоєнням матері (блокує вироблення гормонів стресу - адреналіну і норадреналіну). Епідуральна анестезія робить благотворний вплив на породіль з підвищеним артеріальним тиском.

Епідуральна анестезія: наслідки

У завдання анестезіолога входить попередження побічних реакцій при проведенні процедури знеболювання. Незважаючи на те, що ризик розвитку серйозних ускладнень після епідуральної анестезії малий, в деяких випадках уникнути побічних ефектів не удается.Спінальная анестезія при пологах може викликати важкість у ногах, відчуття оніміння, тремтіння. Після закінчення часу дії препарату дана реакція організму ісчезает.Для вагітних зі зниженим артеріальним тиском може бути небезпечно проведення даного виду знеболювання через його гипотонического ефекту, проте анестезіолог має можливість ввести спеціальні ліки, що підвищують кров'яний давленіе.Возможно виникнення алергічних реакцій, тому вагітній важливо попередити лікаря про те, на які препарати у неї аллергія.В рідкісних випадках від епідуральної анестезії можуть виникнути проблеми з диханням через вплив препаратів на м'язи грудної клітки, подача кисню в такому випадку можлива через маску, а даний побічний ефект зникає одночасно з припиненням дії обезболіванія.Попаданіе в венозний кровотік препарату, застосовуваного для спінальної анестезії, може порушити роботу серця, викликати втрату свідомості. Ризик ускладнення малий, так як перед введенням ліки лікар-анестезіолог переконується в тому, що голка знаходиться не в вене.Случается, що застосування епідуральної анестезії при пологах не дає очікуваного ефекту, тоді доза ліків може бути збільшена, або застосований інший метод обезболіванія.Бивает , що під час установки катетера, породілля відчуває почуття прострілу в спині, але воно дуже швидко минає і не доставляє надалі неудобств.После проведення пологів зі спінальним знеболенням можливе збереження болів в спині на місці розміщення голки, проте в більшості випадків вони швидко проходять. Деякі породіллі відзначають появу головних болів після епідуральної анестезії. Вони можуть бути пов'язані з тим, що катетер проник під час установки далі епідуральногопростору. Щоб зменшити ризик цього ускладнення, під час проколу не слід шевеліться.Спінальная анестезія має і такі побічні ефекти, як ушкодження нервів, параліч нижніх кінцівок, кровотеча в епідуральний простір, однак ризик їх розвитку мізерно малий.