Як боротися з чорною попелиць.

Тля буває не тільки зелена, якщо ви побачите маленьких темно сірих або зеленувато-бурих комах на листочках і стеблах у вашому саду і на грядках, знайте, що це чорна тля. Вона буває різних видів, наприклад, є калинова тля. Або ж чорна вишнева. Всі вони дуже шкодять рослинам, тому потрібно обов'язково боротися з чорною попелиць.
Вам знадобиться
  • - тютюновий пил;
  • - зола;
  • - глина;
  • - вапно;
  • - розчин прального порошку або мила .
Інструкція
1
Чорна тля, також як і зелена, дуже боїться запилення чистої золою або в суміші з тютюновим пилом. Тому спробуйте невеликі кущі обробити таким складом. А ось дерева позбавити від чорної попелиці цим методом буде складно, адже вони високі.
2
Боротися з чорною попелиць на вишні, калині та зливі можна так. Полийте кілька разів під корінь мильною водою після прання. Це може бути навіть вода з пральним порошком. Через кілька днів тля піде. Їй вже точно не сподобається сік оброблених дерев.
3
Щоб чорна або зелена тля взагалі не з'явилася влітку на рослинах в саду, проводите профілактику. Це обов'язкова побілка стовбурів дерев розчином вапна та глини. Візьміть на 10 л води 2-3 кг глини і 1 кг гашеного вапна. Також добре допомагають ловчі пояси на стовбури садових дерев. Придбати їх можна в спеціальному магазині для садівників і городників. Під час поливу дерев пустите струмінь прямо в крону, вода змиє частина шкідливих комах.
Зверніть увагу
Чи не застосовуйте хімічні препарати, ви погубите і корисних комах, наприклад, божу корівку, яка попелиць знищує. Тому краще боротися з чорною попелиць без хімії.
Корисна порада
Знищуйте мурашники на садовій ділянці, так як мурашки сприяють появі попелиці. Адже вони харчуються солодкими виділеннями від них.