Як боротися з колорадським жуком на картоплі.

Як тільки зазеленіють перші сходи картоплі, так відразу ж на них злітаються смугасті шкідники і гризуть ніжні листочки. Але не це страшно, а те, що вони відкладають яйця у величезній кількості, а потім з'являються ненажерливі жовто-оранжеві личинки, які можуть знищити посадки за кілька днів. Так як же боротися з колорадським жуком?
Вам знадобиться
  • - стручки червоного гіркого перцю:
  • - полин;
  • - листя тополі;
  • - господарське мило;
  • - інсектициди ;
  • - марлева маска або хустку;
  • - апарат для розпилення розчинів.
Інструкція
1
Боротьба з колорадським жуком обов'язкове, інакше від картопляних кущиків залишаться одні обгризені стебла і врожаю, природно, вже не бачити. Зазвичай знищують смугастих шкідників хімічними засобами, але якщо не хочеться отруювати свій урожай, ви можете боротися з колорадським жуком без хімії.
2
Як боротися з колорадським жуком настоєм червоного перцаЗалейте 10 стручків червоного гіркого перцю 9 л гарячої води, попередньо їх розрізавши на кілька частин. Нехай настоюється кілька годин. Потім наструганного 100 г господарського мила в 1 л води і поставте на плиту, нагрівайте до повного розчинення. З'єднайте мило і настій червоного перцю, перемішайте, процідіть і обприскати посадки картоплі з ранку. Це засіб відлякує комах і вони не відкладають яйця на листя.
3
Як боротися з колорадським жуком настоєм тополяНарвіте піввідра листя тополі бальзамічного і залийте їх 10 л води. Доведіть до кипіння і варіть 20 хвилин, після чого зніміть з вогню і дайте настоятися добу. Обприскуйте посадки картоплі, і жуки будуть боятися до них підлітати. Для кращого їх відлякування додайте ще до листя 2 кг дрібно нарізаної трави полину.
4
Як боротися з колорадським жуком хімічними средстваміКак би не хотілося не застосовувати хімічні препарати в боротьбі з колорадським жуком, все ж вони просто необхідні при великих розмірах посадок картоплі. Адже не будете ж ви наполягати по 10 відер з полином або червоним перцем. А хімічний препарат розводиться швидко, що дуже зручно і ефективно. У продажу є багато різних засобів. Для обробки картоплі потрібно почитати інструкцію, що додається і приготувати робочий розчин згідно з нею. Вам знадобиться спеціальний обприскувач, але можна розприскати отруту для жуків і простим віником. Тільки обов'язково зав'яжіть рот і ніс хусткою і стежте, щоб отрута не потрапляв на шкіру і в очі.
Зверніть увагу
Так як колорадський жук поїдає і листя томатів, для їх обробки користуйтеся краще народними безпечними методами боротьби з городніми шкідниками. Не можна боротися з колорадським жуком хімічними препаратами в період цвітіння картоплі і за місяць до збирання врожаю.
Корисна порада
Обробляйте картоплю від колорадського жука вранці або ввечері, так як вдень, особливо спекотним, випаровування від розбризканого отруйного розчину дуже шкідливі для організму.