Метелик-білан: методи боротьби.

Нерідко можна спостерігати Років красивих білих метеликів з чорними прожилками. Іноді їх буває дуже багато, особливо в посушливі роки. Метелики всюди: вони забиваються в решітки радіаторів автомобілів, розбиваються об лобове скло, сидять цілими колоніями у калюж. Але сама по собі метелик-білан не приносить шкоди, навпаки, вона добре запилює городні і садові культури, тому що харчується нектаром. Але от її личинки - гусениці - справжнісінькі вороги садів.
Вам знадобиться
  • - "Лепідоцид";
  • - хімічні інсектициди.
Інструкція
1
Взагалі-то метелик-білан не зовсім шкідник садових культур. Справа в тому, що вона відкладає яйця на черемху і глід, але в деякі роки трапляється масовий виліт цих комах, і на всіх просто не вистачає дерев. Ось тоді-то метелику-Бояришніца нічого не залишається, як розмножуватися і на яблунях, сливах та інших садових культурах. Вона відкладає яйця на листя, і незабаром з'являються гусениці, які пожирають листя і створюють захисну павутину навколо себе. З ними і потрібно боротися.
2
Найпростішим методом є збирання павутини з гусеницями вручну. Якщо уважно придивитися, можна знайти і яйця. Такі листочки потрібно обірвати або зняти з них яйця метелики. Цей метод хороший, якщо у вас кілька дерев у саду і вони не надто високі.
3
Якщо гусениць так багато, що вручну зібрати просто неможливо, застосуйте біологічні препарати. Такі як "Лепідоцид" і схожі. Їх дія полягає в порушенні травлення у комах після потрапляння в кишечник. Гусениці перестають їсти і гинуть. При цьому препарат абсолютно безпечний для садових рослин.
4
Восени обов'язково зберіть всі опале листя і спаліть їх, тому в них можуть залишитися лялечки, а також зніміть павутинні гнізда з гілок, якщо ви їх прогледіли влітку.
Зверніть увагу
Боротися з метеликом-Бояришніца можна і інсектицидами, але робити це можна не раніше місяця-півтора до збору урожая.Прі обробці препаратами садових дерев обов'язково зав'яжіть обличчя хусткою або надіньте маску, а на руки рукавички. Після вимийте руки та обличчя з милом.