Як зв'язати ляльок для пальчикового театру.

Пальчиковий театр - старовинне дитяча розвага. Сучасним малюкам воно подобається не менше, ніж колись їх бабусям і дідусям. Ляльок для такого театру можна зшити, зробити з різнокольорових пробок або баночок з-під ліків, а також зв'язати гачком.
Вам знадобиться
  • - різнокольорові залишки пряжі;
  • - гачок по товщині ниток;
  • - голка:
  • - нитки для вишивання;
  • - шматочки тканини.
Інструкція
1
Для початку вирішіть, яку казку ви будете ставити. "Трупу" потім можна буде доповнити новими персонажами. Почати краще зі звіряток. Лисичка, зайчик, ведмедик, вовк беруть участь у багатьох казках. Підберіть нитки відповідних кольорів. Для лисички вам знадобиться небагато помаранчевої пряжі, для ведмедики - коричневою, для зайчика і вовка - сіркою. Якщо якогось кольори не хата, не страшно. Основу можна пов'язати з будь-яких ниток, а потім пришити зроблену з тканини потрібного кольору мордочку.
2
Основа будь фігурки для пальчикового театру - невеликий чохольчик. Він повинен щільно сидіти на пальці того, хто буде показувати спектакль, але в той же час вдягатися досить вільно, щоб можна було міняти героїв по ходу дії. Зв'яжіть ланцюжок з 10-12 повітряних петель і замкніть її в кільце. Зробіть 1 петлю на підйом. Далі в'яжіть по колу простими стовпчиками приблизно 3 см.
3
Петлі чохольчика спускайте точно так само, як ви б це робили при в'язанні рукавички або рукавиці. Пров'яжіть стовпчики попарно. У наступному ряду знову вдвічі зменшите кількість петель. Решта стовпчики пров'яжіть всі разом, обірвіть і закріпіть нитку, а потім виведіть її на виворітну сторону.
4
Якщо нитки підходять за кольором, мордочку можна просто вишити. Застосування того чи іншого шва залежить від розміру фігурки. Якщо чохольчик досить великий, вічка найкраще вишити круговим петельним швом. Для зовсім маленьких фігурок згодиться будь шов, аби оченята, носик і ротик були видні.
5
До деяких фігуркам обличчя краще пришити. Наприклад, якщо ви робите Бабцю, дід або Онуку. Виріжте з білої або світло-рожевого фланелі гурток, вишийте на ньому очі, ніс і рот, а потім пришити обличчя до чехольчику швом "через край". Нитки краще вибирати під колір тканини. Внучці можна зробити косички з жовтого, коричневого або чорного "ірису" або муліне. Дєдков пришити білу бороду, теж з муліне.
Зверніть увагу
Зберігати фігурки найкраще у звичайній картонній коробці. Можна її обклеїти красивою папером або тканиною, прикрасити апплікаціей.Для пальчикового театру декорації не потрібні. В крайньому випадку, їх можна зробити зі звичайних дитячих кубиків, щоб просто позначити "сценічний простір".
Корисна порада
Вушка зверушкам необхідно дов'язати з тих же ниток. У лисички, вовка чи кота це просто трикутнички. Заячі вуха найкраще підкрохмалити, тоді вони будуть стояти.