Як утримувати вдома равлика.

Хочете завести домашню тварину, яке не буде псувати будинку меблі, не видавати звуків взагалі, навіть якщо ви забули його погодувати, і практично не буде пахнути? В такому випадку вам підійде гігантська африканська равлик «Ахатина фуліка». Не бійтеся, вона не виросте розміром з вашу квартиру, її ріст людині контролювати дуже легко.
Вам знадобиться
  • Пластиковий контейнер, кокосовий субстрат, овочі.
Інструкція
1
Знайти «Ахатин фуліка» зараз не складно, багато хто продає маленьких улиточек, і навіть віддають задарма. Придбайте пластиковий контейнер для свого вихованця. Він повинен бути з кришкою, в якій є отвори для повітря. Контейнер не залишайте ніколи відкритим, інакше равлик зробить втеча. Його дно вистеліть субстратом з кокосової стружки або тирси. Такий грунт продають у зоомагазинах. Кожен день сприскують його з пульверизатора водою, равлики люблять вологе середовище. Міняйте грунт раз в три-чотири місяці. А ось чистити контейнер найкраще раз на місяць, без використання хімічних засобів для чищення. Не рекомендується поміщати в акваріум камені або керамічний фігурки, равлик може пошкодити про них свій будиночок.
2
Годувати равлика найкраще ввечері. Їжу просто викладайте прямо на грунт. В раціон равлики можуть входити огірки, помідори, капуста, кабачки, листя салату, яблука, полуниця, персик і пр. Остерігайтеся давати солодкий перець, не всі його переносять, а також будь-які цитрусові. Включіть в меню вихованця будь корм для рибок, а також покладіть в акваріум сухий панцир каракатиці. Поїдаючи його, равлик зміцнює свій будиночок. Крім того, використовуйте як підгодівлю для зміцнення панцира яєчну шкаралупу. Шкарлупки промийте, висушіть, дрібно зітреш і змішайте з грунтом.
3
Якщо ви не будете годувати вашого вихованця довгий час, то равлик просто сховається в панцир і закриється плівкою. Для того, щоб її «оживити», помістіть молюска під струмінь теплої води. Також купайте равлика раз на тиждень. Пропустіть воду, зробіть її кімнатної, посадіть вихованця на руку або в ємність. Слідкуйте за процесом купання щоб уникнути втечі.
4
«Ахатини фуліка» гермафродити, тому цілком ймовірно, що одна равлик зможе принести вам потомство. Якщо ви виявите кладку, то можете її витягти, заморозити і викинути. В іншому випадку, готуйтеся поширювати близько п'ятдесяти маленьких улиточек.
Зверніть увагу
Деякі равлики дуже виборчі. Вони можуть вибрати тільки один продукт, який їм найбільше подобається, в основному це можуть бути огірки. У перший час давайте равлику все з можливого, щоб визначити її меню.
Корисна порада
Для прикраси контейнера можете використовувати звичайну корч або гілку з дерева, яку попередньо потрібно промити. У літній сезон можна годувати равликів кульбабою.