Як допомагати іншим.

Існує цілком справедливе правило: допомагай людям, і вони знайдуть спосіб, щоб допомогти тобі. Але як навчитися допомагати не на шкоду собі і так, щоб дійсно допомогти людині в нещасті?
Інструкція
1
Перебуваєте поруч з людьми, будьте з ними. Насправді, це саме ключове і найважливіше, що ви можете зробити. В хвилини горя навряд чи людина зрозуміє повною мірою, що ви йому говорите, але він назавжди запам'ятає ваша присутність поруч з ним в ці важкі дні.
2
Перш, ніж допомагати людині, запитаєте у нього дозвіл на цю дію. Але цікавтеся конкретно, наприклад, «Допомогти донести твої сумки?» Або «Посидіти з твоєю мамою, поки ти на роботі?». У разі, якщо людина вибере допомогу когось іншого, не варто засмучуватися, можливо, ви зможете допомогти йому трохи пізніше.
3
Розділіть горе і сльози разом з тим, хто страждає. Не приховуйте своїх почуттів і не намагайтеся вимовити заспокійливий монолог про те, що все не так погано. Тільки висловивши згоду, що ця ситуація вкрай важка, вам шкода, і навіть, можливо, ви не знаєте, чим допомогти і що сказати, ви підтвердите переживання людини. Він зрозуміє, що ви співчуваєте йому щиро, і, тим самим, йому полегшає.
4
Слухайте людини. В важких ситуаціях людям важливо просто висловитись, говорити все, що приходить на душу і на розум, виплеснути з себе все, що накопичилося. Слухайте уважно, але не намагайтеся вставити свої коментарі або поправки. Ваше завдання - допомогти вилити людині його хворобливі переживання.
5
Прийміть людини як пораненого і уразливого. Дозвольте йому страждати і відчувати свій біль, не намагаючись вирівняти ситуацію в більш позитивну. Якщо ви не будете перешкоджати його сльозам, людина зрозуміє, що ви приймаєте його таким, який він є зараз, він не почуватиметься неадекватним і слабким.
6
Єдине, що хоче людина в горі - це повернути те, що він втратив. Тому, пропонуючи свою допомогу, будьте реалістичні і не налаштовуйте повітряних замків. Найважливіша ваша допомога полягає в присутності поруч, але повернути будь-що ви не в змозі.
7
Дайте зрозуміти людині, що те, що він відчуває в даний момент, і те, як поводиться - це нормально і не виходить за рамки якихось правил про поведінку. Тому схвалюйте всі емоційні сплески людини, дайте волю його спогадами.
8
Страждаюча людина може несподівано стати грубим, роздратованим, і це може вас зачепити, адже ви так йому допомагаєте, а він дозволяє собі грубо говорити з вами. Але терпите, що не оцінюйте його поведінку як стосується вашої особистості. Не забувайте, що людині погано, і всі його прояви викликані його душевної хворобою. Згадайте себе, нарешті, адже ви так само можете бути різкими з тими, кого любите.
9
Допоможіть пристосуватися людині до нового життя з тими змінами, які внесла ситуація. Підготуйте його, навчіть чогось, але не ставте питання руба: «тобі потрібно помінятися». Це може відлякати.
10
Підготуйтеся, що попереду буде багато важких днів поряд з днями просвітління. Це може виражатися в амплітудних скачках настрої, несподіваною агресії або веселощів. Приймайте все це і не покидайте людини, поки він не впорався до кінця. Рани заліковуються не так швидко, але ви можете прискорити і полегшити їх одужання.