Як підвищити потужність. Як збільшити потужність відеокарти.

Напевно, кожен «геймер» стикався з такою проблемою, як маленька потужність відеокарти. Недавно куплена іграшка вже так не «літає», як минула її версія. З часом вся техніка застаріває, а розробники придумують більш потужні ігри та пристрої. Якщо у вас немає можливості придбати нову відеокарту, то вам допоможе розгін відеокарти (програмне збільшення потужності).
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Riva Tuner, комп'ютерний тестер ATI Tool.
Інструкція
1
Скориставшись методом розгону відеокарти, ви ризикуєте зіпсувати її, що може привести до непрацездатності комп'ютера в цілому. За приклад взята відеокарта старого зразка GeForce FX 5-й серії: варто мало, але вона нам покаже, як вона можна її разогнать.Закачайте на комп'ютер і запустіть програму RivaTuner (служить для розгону карти). У головному вікні ми повинні побачити назву своєї карти і її параметри.
2
Для того щоб приступити до розгону, необхідно відстежити поведінку відеокарти: натисніть на значок трикутника під назвою карти - виберіть «Моніторинг». Це вікно закривати не бажано.
3
В головному вікні знову натискаємо трикутник - вибираємо пункт «Системні настройки» (System tweaks). Перед вами з'явиться вікно, в якому необхідно вибрати вкладку «Розгін». Поставте відмітку у вигляді прапорця навпроти пункту "Включити розгін на рівні драйвера» (Enable driver-level overclocking).
4
У новому вікні ставимо прапорець навпроти пункту «Дозволити роздільне регулювання 2D/3D частот» (Allow separate 2D/3D clock frequency adjustment). Далі слід натиснути на кнопку «Визначення» (Detec now).
5
Поверніться назад до вікна «Системні настройки» (System tweaks). У правій блоці цього вікна вибираємо пункт 3D. Тепер основна процедура розгону відеокарти: встановіть нове значення «Частота ядра» (Core Clock) - збільште його від 60 до 70 MHz - натисніть кнопку «ОК».
6
Після зміни частоти, необхідно з'ясувати приріст продуктивності. Зробити це можна за допомогою програми-тестера ATI Tool, натисканням кнопки Scan for Artifacts.
7
У вікні з'явиться дивне зображення. Необхідно подивитися на нього і на напис під ним. Якщо картинка без спотворень і з'явився напис No errors for, то все добре. Інакше ця карта не підійде для розгону, видаватиме помилки, а комп'ютер буде часто перезавантажуватися.
8
Якщо все добре, то продовжите збільшення, але тільки з різницею в декілька одиниць. Як тільки знайдете свою частоту збільшення, при якій відеокарта буде працювати стабільно, сміливо зупиняйтеся на цьому значенні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1a-7JpR0AVM
Потужність електродвигуна залежить від параметрів струму, що протікає по його обмотках. Для двигуна постійного струму потрібно просто збільшити його значення. Двигуни, що працюють на змінному струмі, можна включити в мережу більшої частоти. Бувають окремі випадки, коли трифазний електромотор включається в звичайну побутову мережу, тоді потрібно внести конструктивні зміни.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - набір проводів;
  • - джерело струму із змінною ЕРС;
  • - частотний перетворювач.
Інструкція
1
Підключіть електродвигун до джерела струму із змінною ЕРС. Збільшуйте її значення. Разом з нею збільшуватиметься напруга на обмотках електродвигуна. Враховуйте, що якщо знехтувати втратами на підвідних провідниках, які дуже незначні, то ЕРС джерела дорівнює напрузі на обмотках. Розрахуйте збільшення потужності електродвигуна. Для цього знайдіть, у скільки разів збільшилася напруга, і зведіть це значення в квадрат.
2
Приклад. Напруга на обмотках електродвигуна було збільшено з 110 до 220 В. У скільки разів зросла його потужність? Напруга збільшилося в 220/110 = 2 рази. Тому потужність двигуна стала більше в 2? = 4 рази.
3
Перемотайте обмотку електродвигуна. У переважній більшості випадків, для обмотки електродвигуна використовується мідний провідник. Використовуйте провід такої ж довжини, але з великим перетином. Опір обмотки зменшиться, а струм в ній і потужність двигуна в стільки ж разів збільшаться. Напруга на обмотках повинно залишатися незмінним.
4
Приклад. Двигун з січнем обмотки 0,5 мм? перемотали проводом з перетином 0,75 мм ?. У скільки разів збільшилася його потужність, якщо значення напруги незмінно? Перетин обмотки збільшилося в 0,75/0,5 = 1,5 раза. У стільки ж разів збільшилася і потужність двигуна.
5
При включенні трифазного асинхронного двигуна в побутову однофазну мережу, збільште його корисну потужність. Для цього відключіть одну з його обмоток. Зникне гальмуючий момент, генерований при роботі всіх обмоток, і корисна потужність двигуна збільшиться.
6
Збільште потужність асинхронного електродвигуна змінного струму, збільшивши частоту змінного струму, що протікає по обмотках. Для цього до двигуна приєднаєте частотний перетворювач. Збільшуючи на ньому частоту подається струму, збільште потужність електродвигуна. Значення потужності фіксуйте тестером, що працює в режимі ваттметра.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fWKJkVKr6nU