Як вибрати ласощі для собак.

Часто власники собак дають своїм вихованцям ласощі, винагороджуючи їх під час дресирування та навчання за хорошу поведінку, а іноді й просто так. Вибираючи ласощі правильно, ви збережете здоров'я своєму собаці і зробите її щасливою. Делікатеси здатні підвищити калорійність дієти, тому їх кількість в добовому раціоні харчування собаки ніколи не повинно перевищувати 10%.

Хрустящие ласощі

Різноманітні смаки, форми і розміри - ось те, чим різняться тверді хрусткі ласощі. Підбирати розмір ласощі потрібно відповідно до розміру собаки. Краще зупинитися на тій компанії-виробнику, яка випускає відповідальну стандартам якості продукцію.

М'які ласощі

Для м'яких жувальних ласощів також характерні різноманітні смаки, форми та розміри. Вони дуже знадобляться в процесі тренувань. Під час дресирування дуже зручно використовувати маленькі шматочки для того, щоб негайно заохотити вашу собаку.

Вялені та заморожені ласощі

Вялені та заморожені ласощі, спеціально розроблені для собак, часто нагадують «людську» їжу. Їх випускають з різними смаками, такими як м'ясо, птиця, морепродукти або печінка. Їх аромат підвищує ефективність тренувань, тому ці ласощі стали вибором багатьох власників собак.

Жувальні кістки

Звичайно, це несправжні кістки тварин. Іноді вони виробляються з кукурудзяного крохмалю, легко усвояемого організмом. На думку більшості експертів, особлива текстура жувальних кісточок робить їх корисними для зубів собаки. Вони безпечніше натуральних кісток, але господарі можуть зіткнутися з проблемою шлунково-кишкової непрохідності у собаки, якщо вона проковтне ласощі. Жувальну кісточку необхідно підбирати правильного розміру, що відповідає розміру собаки.

Кістки тварин

Кістки тварин собакам давати не слід, так як це призводить до псування зубів, проблем зі шлунково-кишковим трактом, непрохідності кишечника. Шкідливими для собак є кістки будь-яких тварин, але найбільшу небезпеку становлять кістки птахів. Варто обійтися спеціальними жувальними кісточками або іншою альтернативою пташиним, свинячий чи яловичим кісткам.

Свинячі вуха

Собаки завжди раді ласощів з жирних свинячих вух, хоча іноді їх обробляють хімікатами, що дуже небезпечно для здоров'я вашого вихованця . Краще уникати подібних ласощів, інакше в майбутньому собака буде страждати від ожиріння.

Делікатеси з сириці

Не рекомендується зупинятися і на ласощах з сириці. Вони виробляються зі шкір тварин, часто оброблюваних хімікатами. Наслідками можуть стати шлунково-кишкові розлади та інші проблеми зі здоров'ям собаки. Краще обійдіться звичайними жувальними кісточками. Іноді ветеринарні лікарі спеціально розробляють ласощі, що дозволяють зберегти здоров'я зубів у собаки. Але спочатку слід звернутися до ветеринарної клініки за порадою лікаря.

Ласощі з раціону людини

Собакам підходять не всі продукти з людського раціону. Варто уникати сиру, сосисок, крекерів, печива та іншої подібної їжі. А порадувати свого вихованця можна морквою, яблуками, нежирним м'ясом, птицею і морепродуктами, оскільки вони можуть стати дуже корисними. Але ці ласощі обов'язково повинні бути без приправ і соусів. Категорично забороняється давати собакам цибулю, родзинки і виноград, так як вони можуть бути отруйними. Часник може також становити небезпеку, так що рекомендується давати його обережно і тільки під наглядом ветеринара. У ветеринарній клініці можна отримати відповіді на всі питання, пов'язані з харчуванням собаки.

Дієтичні ласощі

Компанії, які виробляють дієтичні корми, також займаються виготовленням дієтичних ласощів для собак. Щоб заохотити собаку під час тренування можна також використовувати як ласощі і цілком звичайні продукти з раціону вашого вихованця.