Як вибрати ламіноване покриття.

Перед тим як вибрати ламінат і визначитися, який вид потрібен саме вам, буде корисно з'ясувати найбільш важливі параметри цього підлогового покриття. Отже, що ж таке ламінат? Плитка ламінату - це багатошарова конструкція, в якій кожен шар виконує свої функції. Вибір ламінату слід робити, виходячи з усіх параметрів.

Шари ламінату

Самий верхній шар - це ламінована поверхня з акрилової або меламіновою смоли. За назвою верхнього шару весь вид покриття і був названий ламінованим паркетом. Чим товстіший шар ламінованої смоли, тим вище зносостійкість поверхні. Це - захисне покриття всього вашого статі. Далі йде декоративна частина, по якій багато хто і робить вибір ламінату. Це шар з нанесеним з малюнком, на якому може бути зображена яка завгодно текстура. Поверхні ламінату різноманітні: матові, глянцеві, текстуровані. Наступний шар - основа підлогового покриття. Це дошка ДВП або ДСП, дощок може бути декілька, між ними можливі верстви папери з додатковими просоченнями смолами для укріплення. Все це заформовивалі під високим тиском. Під дошками плитка ламінату також захищена шаром меламінових смол, завдяки чому у неї з'являється необхідний рівень жорсткості. В результаті виходить досить міцна жорстка плитка - шматок ламінату, товщина якого становить приблизно сантиметр, а то й менше. При виборі ламінату потрібно мати на увазі, що чим він товстіший, тим міцніше. Додатково набагато простіше настилати підлоги з товстого ламінату, ніж з тонкого. Від товщини підлогового покриття залежать і його тепло- і звукоізолюючі властивості, це важливий момент, коли потрібно вибрати ламінат. Існують ламінати зі спеціальною звукоізоляційної підкладкою.

Головні чинники при виборі ламінату

Найважливіші чинники при виборі ламінату - це навантаження і стійкість до стирання. Ламінат має маркування за класом навантаження, слід на неї орієнтуватися. Але також і слід пам'ятати, що різні виробники можуть трохи варіювати умови для маркування. Наприклад, для одного виробника клас ламінату 21 може означати те ж саме, що для іншого 23. Загальні рекомендації зводяться до того, що для таких приміщень, як кухня і коридор, більше підійде ламінат класу 23, для спальні або дитячої кімнати досить 22. Існують ще промислові ламінати, клас 31-33. Вони хороші для громадських місць, а для домашнього застосування така міцність буде кілька надлишкова. Вибираючи ламінат для приміщень з великою вологістю, доцільно орієнтуватися на водостійкі сорти. Справа в тому, що хоча поверхню ламінату повністю стійка до впливу вологи, її слабким місцем є стики. Якщо волога попадає всередині через місця з'єднання, це призведе до деформації пластини. Тому водостійкі сорти просочуються в місцях з'єднання спеціальними складами. Цю проблему можна вирішити самостійно при укладанні, просочені спеціальним клеєм місця з'єднання звичайного ламінату, якщо він за способом складання є клейовим. Буває також і «замковий» ламінат, пластини якого скріплюються між собою за допомогою «замків» з боку торця плитки. Замковий ламінат дорожче клейового, але його можна настелити самостійно, також досить легко замінити пошкоджені або стершиеся ділянки. Можна просто зняти його і перестелити в іншому місці. У збірного ламінату буває два типи замків, Click і Lock, з яких перший дорожче другого, так як Lock, буває, ламається при розбиранні ламінату. Пі покупці зверніть увагу на гарантію виробника, як правило, вона складає від 5 до 15 років. Також корисно з'ясувати, чи мається гігієнічний сертифікат у покриття, він повинен бути у екологічно чистого ламінату.