Чи потрібно обрізати вуса у полуниці.

Полуниця майже відразу після цвітіння починає випускати вуса - пагони, на яких утворюються молоді кущики-розетки. Перед багатьма початківцями садівниками постає питання - чи потрібно обрізати вуса у полуниці і коли це краще зробити.

Для чого потрібні вуса полуниці

Для садової суниці, яку часто називають полуницею, характерно розмноження вусами. Відразу після початку цвітіння деякі сорти випускають довгі пагони з 3-5 розетками, які потім вкорінюються і виростають нові кущі. І якщо ви не хочете отримати посадковий матеріал для подальшого розширення своєї плантації полуниці, все вуса потрібно обрізати.

Як обрізати вуса у полуниці

На формування вусів кущ віддає багато поживних речовин, тому під час дозрівання ягід їх потрібно обрізати. Важко кожен день слідкувати за появою нових пагонів, адже в саду і городі повно іншої роботи. Тому краще дочекатися масової появи вусів і все разом видалити. Але зробити це треба правильно. По-перше, вуса не можна обривати, слід тільки обрізати. По-друге, обов'язково залишайте трохи втечі, не видаляйте занадто коротко. По-третє, проводите обрізку рано вранці або ввечері, але ніяк не в сирій день.

Підготовка полуниці на зиму

Якщо ви не встигли обрізати вуса влітку, зробіть це восени. Для того щоб ваша полуниця добре плодоносила на наступний рік, обріжте листя, одночасно видаліть і вуса. Але не обрізайте під самий корінь, достатньо видалити увядающие листя. Одночасно проведіть обробку проти хвороб і шкідників. Якщо у вашому регіоні сувора зима, утеплите посадки тирсою або соснової хвоєю.