Як варити варення в мультиварці. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Дозрівають перші фрукти і ягоди, і господині вже прагнуть заготовити їх на зиму - варять варення. Невелика кількість фруктів і ягід можна зварити в мультиварці - це зручно і швидко.
Вам знадобиться
  • - ягоди або фрукти;
  • - цукор;
  • - мультиварка;
  • - банки і кришки.
Інструкція
1
Так як варити варення в мультиварці потрібно з закритою кришкою, волога не буде випаровуватися, а сироп не загусне. Тому варення вийде рідким, але з цілими ягодами, як варення-п'ятихвилинка. Якщо ви хочете погуще, спробуйте зварити за 2 підходи.
2
Не кладіть у мультиварку багато ягід, інакше варення просто "втече", тому запам'ятайте пропорції. На 2 л ємність - не більше півкілограма фруктів або ягід. Подивіться, якого обсягу у вас мультиварка, і розрахуйте, скільки чого вам знадобиться.
3
Вимийте фрукти або ягоди і обов'язково дайте їм просохнути, тому що зайва рідина в мультиварці ні до чого. Змішайте ягоди з цукром. Якщо ви будете варити варення в мультиварці з абрикосів або полуниці, візьміть цукру в рівній кількості. Для кислих ягід, наприклад, смородини, цукру потрібно побільше.
4
Перш ніж варити варення в мультиварці, обов'язково зніміть паровий клапан. Закладіть ягоди в ємність, закрийте кришку і увімкніть режим "Гасіння" на 1 годину. За цей час підготуйте банки. Їх потрібно простерилізувати. Зробити це можна кількома способами. Поставте банку на спеціальну підставку над киплячою в каструлі водою денцем вниз. Через 3-5 хвилин зніміть. А можна просто залити банки окропом, прикрити прокип'яченими кришками і потримати 10 хвилин, потім воду обережно злити. Або ж поставити банки в пароварку і простерилізувати їх.
5
Варення в мультиварці вже готово. Відкрийте її і перекладіть його в банки. Відразу ж закрутіть їх кришками, бо варення рідке і при попаданні мікробів може з часом заграти. Поставте банки денцем вгору і укрийте ковдрою або ще чим-небудь. Нехай варення подовше буде гарячим.