Як уникнути зараження менінгітом. Як заражаються менінгітом.

Менінгіт (або менінгококова інфекція) являє собою запалення мозкової або спиною оболонки. Причиною менінгіту стають різні мікроорганізми: бактерії-менингококки, пневмококи і гемофільна паличка, а також віруси, які різними шляхами потрапляють у мозок, викликаючи тим самим запальний процес. Щоб убезпечити себе від менінгіту і уникнути даної хвороби, рекомендується дотримуватися особливих профілактичні вимоги.

Симптоми менінгіту

Згідно думку лікарів, менінгококова інфекція може загостритися у кожної людини, оскільки більшість людей є носіями небезпечних мікробів. Однак для проникнення в мозок бактеріям потрібно пройти через кілька захисних бар'єрів, що не так просто. Але у дітей, імунітет яких ще не до кінця сформований, а також у дорослих, нещодавно оговтався від серйозних захворювань, існують значні шанси опинитися в зоні ризику, особливо в періоди епідемії менінгіту. Досить опинитися поряд з хворою людиною, щоб менингококки або віруси проникли в мозкову оболонку через носоглотку.

Захворювання можна легко сплутати зі звичайною застудою та грипом, так як симптоми менінгіту дуже схожі: висока температура, озноб, сильні головні болі , сонливість і висипання на шкірі, біль у м'язах або суглобах, судоми, блювота та інші. При появі подібних симптомів, особливо в літній період необхідно негайно звернутися до лікаря.

Профілактика менінгіту

Неможливо забезпечити повний захист організму від контакту з зухвалими менінгіт вірусами і бактеріями. Однак деякі заходи все ж необхідно прийняти.

Мийте руки якомога частіше, особливо після того відвідування громадських місць: туалетів, вокзалів, лікарень і т.д. У боротьбі з менінгітом краще використовувати антибактеріальне мило.

Слідкуйте за симптомами щоб уникнути погіршення стану здоров'я при простудних захворюваннях або грипі, в іншому випадку вони можуть перерости в менінгіт. На його розвиток можуть вказувати поява сильної чутливості до змін у погоді, частих головних болів, ломоти в шиї або скутості м'язів, сильного спека і світлобоязні.

Будьте обережні під час літнього купання у водоймах: уникайте не призначених для цього місць, а також зон великого скупчення людей на пляжах. Не пийте воду з річок та озер, в басейнах і з криниць. Краще пити кип'ячену або куплену в магазині воду.

Підтримуйте вашу імунну систему, зміцнюйте її, особливо перед настанням літа та зими. Не запускайте хвороби вуха, горла і носа, оскільки вони можуть також закінчитися менінгітом. Не зловживайте алкоголем і не вдихайте сигаретний дим, уникайте контактів з хворими людьми на вулиці. Обов'язково поговоріть з вашим лікарем про можливість зробити щеплення від захворювання вам і вашим дітям.