Попелиця на огірках: Як боротися.

Маленьке зелене комаха, на вигляд цілком невинне, здатне занапастити огіркові батоги. У липні-серпні тля розмножується дивно швидко і вже незабаром її колоніями усіяні стебла і листя. Квітки в'януть, зав'язі жовтіють і обпадають, листя скручуються. Якщо не вжити термінових заходів, вся рослина поступово гине. Як же боротися з тлею на огірках?
Вам знадобиться
  • - зола;
  • - червоний мелений перець;
  • - чистотіл;
  • - бадилля картоплі або помідорів;
  • - господарське мило.
Інструкція
1
Тля дуже не любить їдкі речовини, тому запилюючи ваші огірки тютюновим пилом, а ще краще, якщо ви в неї додасте ще й червоний мелений перець. Але так як огірки люблять зрошення листя водою, то незабаром з них все змиється. Але колонії попелиці вже зникнуть.
2
Побризкайте на листя огірків настоєм золи і господарського мила. Візьміть на відро води 2 склянки золи і 70 г мила. Щоб приготувати такий засіб проти попелиці, настругати мило і спочатку розчиніть його в невеликій кількості гарячої води. Потім влийте в решті настій. Через 10-12 годин можна побризкати на листя з попелиць.
3
Ще добре в боротьбі з тлею на огірках, а також і на інших рослинах, допомагає настій чистотілу. Цей бур'ян в надлишку росте всюди. Нарвіть 1 кг трави прямо з корінням, розділіть на кілька дрібних частин і залийте 5 л окропу. Дайте настоятися, розбавте навпіл водою і обробіть рослини проти попелиці.
4
Поріжте картопляну, а ще краще, помідорову бадилля, залийте водою і дайте настоятися. На 10 л води потрібно кілограм бадилля. Вийде дуже їдка рідина, від якої тля залишить у спокої ваші грядки.
Зверніть увагу
Обробляйте тлю на огірках в масці і рукавичках. Тим, у кого є алергія, краще попросити зробити це когось із близьких.
Корисна порада
При роботі з чистотілом будьте обережні, він виділяє їдкий отруйний сік жовтого кольору.