Як привчити дитину їсти фрукти і овочі.

Не варто очікувати, що ваша дитина стане добровільно є все, що ви будете подавати на стіл. Деякі з дітей можуть відчувати огиду до будь-якого нового блюда, особливо якщо це овочі та фрукти, вони починають вередувати і відмовляються їсти. Однак існують прості способи привчити дитину є корисні продукти.
Інструкція
1
Замість того щоб насильно примушувати дитину їсти все підряд, спробуйте розробити спеціальне меню і ненав'язливо пропонуйте покуштувати нові блюда. Коли ви перебуваєте в супермаркеті, дозвольте дитині вибрати вподобані йому овочі, фрукти та інші продукти. Нехай він візьме участь і в процесі приготування їжі. Дозвольте йому, наприклад, подрібнити у блендері і помістити в миску овочі. Або дозвольте йому вимити фрукти. Кухня є прекрасним місцем, де діти можуть познайомитися з новими для них продуктами і способом їх приготування, що, безсумнівно, пробудить інтерес до нових страв.
2
Надавайте дітям більше вибору на першому етапі. Подавайте більше різних страв при кожному прийомі їжі. Так ви зможете з'ясувати, що йому подобається більше. Перед початком прийому їжі поставте на стіл свіжий салат або тарілку з овочами, щоб швидше привчити дитину до корисної їжі.
3
Спробуйте відомий метод «десерт тільки після спустошення всіх тарілок», щоб дитина отримувала солодкі страви в якості нагороди. Таким чином, смачний десерт може змусити вашої дитини з'їсти навіть корисне блюдо, яке йому не подобається.
4
Позбавтеся від усього, що відволікає дитину від прийому їжі. Поки ви накриваєте на стіл, вимкніть телевізор, приберіть подалі іграшки, утримайтеся від зайвих розмов. Якщо дитину буде що-небудь відволікати, він обов'язково втратить до їжі усілякий інтерес.
5
Подавайте здорові «закуски» протягом дня. Діти люблять «пожувати» і між прийомами їжі. Але замість наповнення тарілок чіпсами, подайте дитині терту моркву чи помідори черрі.
6
Зробіть харчування більш веселим. Поріжте овочі різних кольорів і розмірів, і змішайте їх в різних кольорах. Купуйте фрукти всіх кольорів веселки і складіть їх все в одну тарілку.
7
Подавайте дитині гарний приклад. Діти вчаться у своїх батьків. Якщо ви уникаєте здорової їжі, не чекайте, що дитина сама почне її їсти. Частіше говоріть дітям, що здорова їжа допоможе їм рости красивими і розумними.