Кілька рецептів солоних грибів. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Солити можна всі види їстівних грибів, однак краще відбирати молоді міцні неушкоджені грибочки одного сорту. Відомі різні рецепти засолювання грибів.

Холодна засолка грибів

Цей рецепт підходить для засолювання рижиків, волнушек, груздів і сироїжок. Перед солінням слід вимочити в холодній підсоленій і підкисленою воді (10 г солі і 2 г лимонної кислоти на літр води) вовнянки протягом 24 годин, грузді - протягом 2 діб, міняючи при цьому воду 2 рази на добу. Тримати їх при цьому слід тримати на холоді, щоб не закіслі. Сироїжки та рижики в вимочуванні не потребують. На дно ємності насипте шар солі і спеції (часник, перець, листя хрону, смородини і лавра, запашний перець, гвоздика), потім укладіть шар підготовлених грибів не товще 6 см, потім знову сіль, спеції і гриби (40-50 г солі на 1 кг грибів). Сіль повинна бути верхнім і нижнім шаром. Коли ємність заповниться, гриби накрийте чистою тканиною, укладіть коло з дерева або фанери і невеликий гніт. Через 2-3 дні гриби ущільнився і дадуть сік. Доповісте зверху нові шари грибів і солі до заповнення ємності. Знову накрийте тканиною і встановіть гніт. Якщо на поверхні з'явиться цвіль, змініть тканину і промийте гурток. Гриби повинні бути покриті розсолом. Якщо розсолу не вистачає, долийте в посуд солону воду (20 г солі на літр води). Зберігати гриби треба при температурі 1-7 градусів. Вживати в їжу рижики і грузді можна через тиждень, вовнянки через 40 днів.

Гаряча засолка грибів

Гарячим способом солять білі гриби, маслюки, підберезники, підосичники, лисички. Гриби промийте, у маслюків зніміть шкірку з капелюшків. У красноголовців і підберезників капелюшки та ніжки солять окремо. Закип'ятіть воду, додайте сіль (150 г води і 2 столові ложки солі на 1 кг грибів). Коли вода закипить, покладіть гриби і знову доведіть до кипіння, акуратно помішуючи гриби дерев'яної веселка, щоб не пригоріли. Після закипання зніміть піну і додайте 1 лавровий лист, 3 горошини запашного перцю, 3 листа чорної смородини, гвоздика і кріп за смаком. Продовжуйте варити, обережно помішуючи. Білі гриби, підберезники і підосичники варяться 20-25 хвилин, лисички і маслюки - 15-20 хвилин. Коли гриби опустяться на дно, а розсіл стане світлим і майже прозорим, відкиньте все на друшляк, розсіл зберіть в каструлю, а гриби промийте в проточній воді. Коли вода стече, на дно чистих сухих банок покладіть по 3 горошини гіркого і запашного перцю і по 1 лавровому листу, потім щільно укладіть гриби. Закип'ятіть і відфільтруйте через марлю відвар, в якому варилися гриби. Додайте в кожну банку 40 г 5% столового оцту і залийте киплячим грибним відваром приблизно на 1,5 см до краю банки. Накрийте металевими прокип'яченими кришками, поставте в ємність з гарячою водою і стерилізують банки ємністю 0,5 л 40 хвилин, 1л - 50 хвилин. Потім закатати кришки, банки переверніть і накрийте щільною тканиною до охолодження.