Розвиваючі ігри: намиста.

Розвиваючу гру можна зробити з будь-якого підручного матеріалу. Ось, скажімо, дерев'яні намиста. Їх можна нанизувати на мотузочку, підбирати строго за кольором або в заданій послідовності, порівнювати за формою і розміром. Намистини можна купити в галантерейному магазині або зробити самим. Головне, щоб вони були досить великими.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні намистини різних розмірів;
  • - масляні або акрилові фарби;
  • - різнокольорові шнурки;
  • - надфіль;
  • - кольорові гачки.
Інструкція
1
Робити гру почніть з підбору намистин. Найкраще взяти, звичайно, дерев'яні. Але можна використовувати і старі великі пластмасові намиста, і навіть в'язані. Краще, якщо намистини будуть різної форми. Отвори необхідно розточити, щоб в них вільно проходив шнурок. Голку з ниткою маленькій дитині давати не варто. Дірочки розточити звичайним надфілем.
2
Для дитини 2-3 років зробіть намиста чотирьох основних кольорів: червоного, синього, жовтого і зеленого. Окрасьте намистини у відповідні кольори олійними або акриловими фарбами і дайте висохнути. Гра практично готова. Вам залишається тільки підібрати шнурки відповідних кольорів і нанизати намистини. Дитині старшого потрібно більшу різноманітність - шнурки можуть бути різної довжини, намисто - різної форми і різного розміру.
3
Як грати з такими намистом? Найпростіший варіант для малюків - нанизати намисто на шнурок відповідного кольору. Як тільки малюк це освоїть, запропонуйте йому інші варіанти. Наприклад, нанизувати на кожен шнурок по 4 намистини різного кольору. Дитині старшого віку можна доручити розподілити намистини так, щоб на кожному шнурку був кубик, кулька, яєчко і пірамідка, або щоб намистини розташовувалися за розміром, від найбільшої до найменшої. Можна запропонувати і різні чергування - велика червона намистина чергується з двома маленькими жовтими і т.д. Словом, варіантів безліч, а зробити таку гру можна в два рахунки.
4
Не сваріть малюка, якщо він буде застосовувати намиста не за призначенням. Наприклад, надіне їх на ляльку. Це теж можна перетворити на цікаву розвиваючу гру - наприклад, підібрати намисто під лялькові сукні.
Корисна порада
Дуже добре, якщо у вас є різнокольорові гачки. Прикріпіть їх, наприклад, на стінку шафи або на спинку ліжка. Попросіть дитину розвісити намиста на гачок відповідного кольору. При бажанні такі намиста можна зробити навіть з пап'є маше. Для цього потрібно взяти картонну упаковку з-під яєць, розмочити її до отримання однорідної маси, зліпити намистини потрібної форми і пофарбувати їх.