Як зробити вітражі своїми руками.

Вітражі - дуже красиві малюнки, які виконуються переважно на скляних поверхнях. Найчастіше вони стають окрасою вікон. Традиційний вид вітражів, виконаний за допомогою свинцево-паечного методу, є дуже складним технічним прийомом. Для створення навіть невеликого такої прикраси потрібні спеціальні матеріали, обладнання та професійні навички. Однак змінити зовнішній вигляд міжкімнатних дверей або вікна можна і в домашніх умовах, причому для цього абсолютно не буде потрібно ні дорогих матеріалів, ні спеціальних знань.
Вам знадобиться
  • вітражні фарби, контур для скла, трафарети або шаблони малюнків
Інструкція
1
Доступним для кожного методом виготовлення вітражів в домашніх умовах є прикраса скляних поверхонь за допомогою техніки вітражного розпису. Головна перевага даного методу полягає в тому, що зовні такий вітраж зовсім не виглядає намальованим. Традиційний вітраж - це малюнок, який викладається з шматочків скла різного кольору і розміру. У техніці вітражного розпису подібні додаткові матеріали не потрібні. Єдине, що вам належить підготувати - це фарби, заздалегідь приготовлені шаблони і трохи терпіння. Дивно, але результат розпису по склу візуально практично неможливо відрізнити від справжнього вітражу.
2
Головне дію, яке ви повинні зробити перед безпосередньою роботою - повністю очистіть поверхню скла від можливих забруднень і знежирте будь-яким спиртовим розчином. Як тільки дана процедура буде виконана, ви можете приступати до нанесення заздалегідь вибраного зображення чи складанню композиції. Паперовий шаблон треба прикласти до скляної поверхні таким чином, щоб можна було без праці перенести всі деталі картинки на скло. Для цього етапу роботи вам знадобиться додатковий інструмент - контур або олівець для розпису по склу, який ви можете придбати в будь-якому спеціалізованому магазині.
3
Після того як малюнок перенесений на скло, починається новий етап вашої роботи. На цей раз вам належить додати свого зображення насиченості і оживити його. Розфарбовувати деталі треба дуже уважно. По-перше, для подібного виду розпису підходять тільки спеціальні вітражні фарби. По-друге, не намагайтеся накласти занадто багато шарів фарби. Пам'ятайте про те, що поверхня навіть після нанесення на неї малюнка, повинна залишатися прозорою. По-третє, обов'язково закріпіть вийшло зображення за допомогою будь-якого закріплювача або прозорого лаку.
4
За допомогою вітражного розпису можна прикрасити не тільки вікна і двері, але і зробити незвичайні картини, прикрасити рамки для фотографій, надати нового зовнішній вигляд скляному посуді. Дана техніка володіє і дуже цікавим секретом. Справа в тому, що за рахунок того що поверхня не втрачає своєї прозорості і продовжує мати здатність пропускати світло, після прикраси вікна, наприклад, ви зможете змінити не тільки декор кімнати, але і звичне освітлення замінити на кольорові відблиски.