Як виростити хороший урожай помідорів в теплиці.

Хороший урожай помідорів ви можете отримати тільки в теплиці, особливо якщо живете не в південних регіонах країни. Це тому, що томати відносяться до теплолюбних рослин. Але і в теплиці виростити хороший урожай помідорів ви зможете тільки тоді, коли ознайомитеся з усіма тонкощами цієї справи.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - розсадні ящики;
  • - грунт для томатів;
  • - марганцівка;
  • - кілочки;
  • - мотузка:
  • - добрива.
Інструкція
1
Для вирощування раннього врожаю помідорів в теплиці посійте насіння ще в лютому-березні. Для цього вам знадобляться розсадні ящики і грунт, який можна придбати в магазині або заготовити самому з осені. Тільки обов'язково в обох випадках грунт обробіть парою, тоді в ньому загинуть збудники хвороб рослин і личинки шкідників.
2
Доглядайте за розсадою, обов'язково удобрите її, а коли стане тепло, перенесіть в теплицю - нехай розсада звикне до нового освітленню, температурному режиму та вологості повітря. Через 3-5 днів можна висаджувати її в грунт теплиці.
3
Підготуйте грунт для вирощування помідорів ще з осені - перекопайте і внесіть перегній і золу. Навесні знову перекопайте і зробіть в грядці лунки в шаховому порядку у два ряди на відстані 50-60 см. Більше рядів не треба, бо за томатами буде незручно доглядати, та й густа посадка не принесе великий урожай, а навпаки - його знизить. Полийте кожну лунку рожевим розчином марганцю. Висаджуйте в кожну лунку по одній рослині (глибоко не потрібно), а якщо у вас розсада витягнута, висаджуйте її в нахил, втопивши в грунт частину стебла. Полийте.
4
Увіткніть поруч з кожною рослиною кілочок завдовжки близько метра, прив'яжіть до нього м'якою мотузкою стебло. Далі доглядайте за помідорами - вчасно їх поливайте і видаляйте всі пасинки, коли вони досягнуть 4-5 см. Якщо ви вирощуєте томати високорослих сортів, підв'яжіть їх у міру зростання до простягнутою вздовж стелі теплиці дроті.
5
Щоб виростити хороший урожай помідорів в теплиці, потрібно періодично постукувати по стеблах. Пилок буде струшує на товкач і утворюється більше зав'язей. У цей період потрібно провести підгодівлю калійними добривами. Повторно проведіть підгодівлю через 10 днів. Коли перші плоди підростуть, обірвемо все листя нижче першої кисті.
6
Вчасно збирайте червоні помідори, тоді нові швидше дозріють. Ближче до осені обірвемо всі квіти і пріщіпніте точку росту. Нові зав'язі вам вже не потрібні, а вже сформовані швидше поспіють. Для зони Уралу і Сибіру це роблять в кінці серпня. У середній смузі Росії - трохи пізніше. Але якщо у вас обогреваемая теплиця, вибирайте час для цієї маніпуляції самі.