Розвиваючі ігри: зайчик.

розвиваючі ігри та іграшки зайвими не бувають. Користь від них безсумнівна, а робити їх можна з самих різних матеріалів. Зайчика, у якого лапки і голова пристібаються до тулуба, дуже легко зв'язати або зшити з щільної тканини. В'язати подібні іграшки найкраще гачком, а пряжу можна використовувати різну, підійдуть навіть різнокольорові залишки.
Вам знадобиться
  • - залишки пряжі;
  • - гачок по товщині пряжі;
  • - гудзики;
  • - нитки для вишивання;
  • - голка.
Інструкція
1
В'язати іграшку почніть з найбільшою деталі, тобто з тулуба. На ньому не буде ніяких отворів. Воно являє собою овал з нашитими ґудзиками. Для початку зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель. Довжина її залежить від розмірів майбутнього зайця. Наприклад, 10-15 петель. Ланцюжок в коло не замикайте. На початку першого ряду зробіть пару петель на підйом і пров'яжіть ряд стовпчиками без накидов. Дов'язати до першої петлі ланцюжка, пров'яжіть в 1 петлю 3. Другий ряд в'яжіть по інший бік ланцюжки, щоб вийшов довгий овал. Далі в'яжіть по колу, поступово збільшуючи кількість петель. Порядок додавання може бути різним, але овал повинен виходити плоским. Провязав таким чином 10-12 петель, обірвіть нитку, затягніть вузол і сховайте кінчик між стовпчиками.
2
Лапки і вушка в'яжуться приблизно так само, як і тулуб, тільки повітряних петель в початковій ланцюжку має бути приблизно на третину менше. Втім, якщо деталі вийдуть занадто великими, нічого страшного не станеться. Просто ви створите свій власний образ зайчика. Ваше творіння в будь-якому випадку доведеться до душі малюкові, так що дійте сміливо. Вирішіть, де у вушок буде низ. З цього боку потрібно зробити петельки. Спосіб їх оформлення не складний: в одному ряду над групою стовпчиків пров'язуйте така ж кількість повітряних петель, в наступному - в вийшла дугу в'яжете потрібну кількість стовпчиків. Точно так же петлі робляться і на лапах.
3
Голова такого зайчика - просто коло з одного петлею на підборідді. Почніть в'язати цю деталь з ланцюжка з 4-5 повітряних петель, замкнутої в кільце. Точно так само, як і овали, коло повинен залишатися плоским. Це означає, що через певні проміжки потрібно додавати петлі. Петлі гачком додають так: в стовпчик попереднього ряду прив'язується два або три, залежно від розмірів деталі. Петельку зробіть точно так само, як і на вушках і лапках. Вам залишилося вишити мордочку - очі, ніс, рот і круглі щоки. До речі, щоки можна зробити аплікацією і вишити на них вуса.
4
Вам залишилося тільки зібрати вашого зайчика. Пришийте на тулуб 5 гудзиків: по 2 для задніх і передніх лап і 1 для голови. Краще, якщо гудзики будуть однаковими. А ось на голову, туди, де будуть вушка, можна пришити гудзики поменше.