Чому полуниця не плодоносять.

Полуниця цвіте, але довгоочікуваних ягід так і немає. Що ж могло статися? Є кілька причин, за якими полуниця не плодоносять.
Вам знадобиться
  • - акрил;
  • - хвоя або інше;
  • - інсектициди.
Інструкція
1
Полуниця стараяСамий великий урожай полуниця віддає до п'ятирічного віку, а потім потрібно її замінити на нові, молоді рослини. Тому, якщо вашій грядці вже багато років, не чекайте від неї багато полуниці. Не шкодуючи, викопайте старі кущики і посадіть розетки від самих продуктивних сортів. Краще не брати посадковий матеріал від вашої старої полуниці, а купити розсаду або виростити її самому з насіння. Благо, на прилавках магазинів повно насіння врожайних і перспективних сортів суниці садової.
2
Вимерзання почекБивает так, що 2-3 річна полуниця не плодоносять. Це може статися з причини поганого догляду в минулому році, коли закладалися нирки. Тому обов'язково підгодовуйте посадки з серпня по вересень. Це якраз той період, коли полуниця готується до нового сезону і формує нирки. Ще 2-3 річна садова суниця може не плодоносити, якщо була сувора зима і частину або всі нирки вимерзли. Щоб цього не сталося знову, вкривайте грядки хвоєю, соломою або іншим матеріалом, а також засинайте снігом.
3
На полуниці чорні цветкіВесной бувають поворотні заморозки, а полуниця вже почала випускати пагони з бутонами. І якщо вони підмерзнуть, то майже в кожному розпустилися бутони серединка чорна. Від такого квітки не буде ягоди. Тому закривайте полуницю навесні на час заморозка покривним матеріалом, наприклад, акрилом.
4
Погане опиленіеПрі поганий дощовій погоді полуниця цвіте, але ягоди не зав'язуються або зав'язуються погано, тому що бджоли і джмелі не літають. Тут рад немає, тому що все залежить від примх погоди.
5
Багато пустоцветовТакое явище буває на старій полуниці, а також у поганих сортів. Тому купуйте посадковий матеріал у перевірених продавців. Вибирайте той сорт, який підходить вашій кліматичній зоні, інакше суниці не буде плодоносити.
6
ВредітеліУменьшать урожай можуть шкідники, наприклад, суничний довгоносик. Він відкладає свої яйця прямо в бутон. Боротися зі шкідниками полуниці, а також і іншими садовими рослинами, потрібно з ранньої весни. Для цього використовуйте інсектициди.
Зверніть увагу
Полуниця і садова суниця - це одне і те ж, просто називати цю ягоди звичніше полуницею.
Корисна порада
Щоб полуниця плодоносила вже на наступний рік після посадки, садіть її на початку серпні. Тоді вона встигне закласти квіткові бруньки до осені.