Як боротися з фітофторою картоплі.

Фітофтора - швидко розповсюджується грибкове захворювання пасльонових. Воно здатне значно знизити врожайність. Боротися з фітофторою майже марно, в основному всі заходи зводяться до профілактики.
Вам знадобиться
  • - препарати;
  • - часник;
  • - дріжджі;
  • - марганцівка.
Інструкція
1
Насамперед садіть ті сорти картоплі, які генетично стійкі до фітофторозу. В основному це рання картопля, який до масового поширення грибка в середині літа вже встигає. Але є й середньостиглі сорти, такі як Луговський, Гранола та ін.
2
Так як фітофтора швидко поширюється на загущених посадках, садіть картоплю рядками з міжряддями в 70 см і більше. Особливо це допоможе уникнути зараження в дощові роки.
3
Грибок спочатку потрапляє на листя, а потім вже переходить на бульби, які темніють і гниють при зберіганні. Обробіть посадки при перших ознаках появи фітофтори. Краще, якщо ви зробите це не тоді, коли листя у вашій картоплі потемніли, а заздалегідь - в якості профілактики. Використовуйте бордоською рідиною. Або ж "Фітоспорін", а також "Циркон", "Акробат", "Ридоміл".
4
Не завжди такі заходи допомагають, фітофтора все одно губить картоплю. Тому потрібна більш ретельна профілактика перед посадкою пасльонових на таких ділянках. Вносьте в кожну лунку медьсодержащие препарати. Але тільки зовсім малі дози.
5
З дідівських методів можна спробувати наступне. Окропити картопля з першими ознаками фітофтори розчином дріжджів. На 100 г дріжджів беріть 10 л води. Якщо у вас посадки невеликі, обробіть їх настоєм часникових стрілок. На 10 води візьміть 500 г стрілок і 1,5 г марганцівки.
Корисна порада
Для надійності проводять повторну обробку через 10 днів.