Як навчитися бути спокійніше.

В умовах сучасного життя стрес слід за нами по п'ятах. Ми знаємо, що нервові клітини не відновлюються, але нічого не можемо вдіяти, обставини часто виявляються вищими нас. В результаті ми знову нервуємо, засмучуємося, дратуємося, вибухає. Нам відомі деякі способи стати спокійним і врівноваженим - це відвідування психолога, спеціальні дієти, медитація і інші елементи йоги. На все це потрібен час, терпіння, іноді чималі гроші. Але є прості прийоми, виконуючи які буквально на ходу, можна навчитися бути спокійніше.
Інструкція
1
Дихайте правильно. Це самий простий і доступний спосіб. Помічали? - Коли ви відчуваєте емоційну напругу, ваше дихання стає прискореним, плутаним, ви буквально задихаєтеся. При сильному стресі можлива навіть короткочасна втрата свідомості. Вся справа в тому, що в такі моменти мозок потребує більше кисню - дайте йому таку можливість за допомогою зміни характеру дихання. Повільно і глибоко вдихніть. Спробуйте почати вдих з живота, потім підніміть діафрагму і, нарешті, груди. Порахуйте подумки до 3-х і зробіть видих в зворотній послідовності - спочатку груди, потім діафрагма і, нарешті, живіт. Повторюйте цю вправу кілька разів, якщо дозволяють обставини. Спалах гніву або занепокоєння стануть не такими гострими і болезненнимі.Кстаті, саме на вправі з диханням заснований такий спосіб швидкого заспокоєння, як рахунок до 10-ти. Поки вважаєте, дихання вирівнюється. Ось і весь секрет.
2
В момент найвищого роздратування постарайтеся хоча б на пів тона зменшити голос. Психологи кажуть, спокійний голос виходить виключно з спокійного тіла. Тихий голос, по суті, є гальмом, блокуючим пускові механізми, які приводять нас до стресів і нервових перевантажень. Значить, зміною голоси, як і зміною дихання, можна теж регулювати ступінь емоційної напруги. Всім добре відомо, наприклад, наскільки послушнее і спокійніше стають діти, якщо в спілкуванні з ними перейти з крику на м'який неголосний голос.
3
Зупиніться. Сповільните біг. Дайте собі хоча б хвилину на те, щоб задуматися про життя. Тієї, що проходить повз вас, поки ви обертаєтеся в круговерті буднів, повних тривог, переживань і страхів. В хвилину перепочинку від суєти ви побачите, що вас оточує багато чого цікавого. Квіти, небо, зірки, спів птахів і роса на траві. Все те, що не може нервувати або дратувати. Згадайте про те, що у вашому житті є чимало хорошого - ваше здоров'я, сім'я, близька людина, будинок, собака, ваша улюблена книга, нарешті. Замість того щоб злитися і турбуватися, заспокойтеся і подякуйте долі за те, що маєте.
4
Обмежте обсяг інформації, яку каждодневно споживаєте. Надлишок інформації вносить в вашу голову безлад, а разом з ним занепокоєння і роздратування. Слід зменшити кількість переглядаються газет і сайтів, телевізійних каналів. Світ від цього не постраждає (ваш в тому числі), а ось порядку в голові додасться. А з ним і спокою.
5
Посміхайтеся. Навіть коли ви розлютовані або сильно схвильовані. Посмішка має властивість перетворюватися з вимученої в щиру. Давно відомо, що людина фізично не може залишатися злим або пригніченим, якщо на його обличчя надіта маска веселого людини. Більше позитиву та оптимізму, і ніяке занепокоєння не зможе пробитися крізь них.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bfGbfDqlkOo
Звичка голосно говорити може сприйматися оточуючими не кращим чином. Деяких така поведінка дратує, що перешкоджає дружньому або діловому спілкуванню. Щоб навчитися говорити тихіше, треба виробити нову звичку, що досягається повторенням відповідних вправ.
Інструкція
1
Знайдіть зразок для наслідування. Є люди з іншою проблемою: не вміють говорити голосно, коли того вимагає обстановка. Але для тренувань таких людей можна взяти в приклад, щоб поспостерігати за тихою промовою. Вибирайте впливового, авторитетної людини, до якої прислухаються, а не когось забитого і закомплексованого. Постарайтеся записати на відео, як така людина поводиться в обстановці спілкування з іншими. Це може бути день народження, якийсь захід, звичайні розмови. Поспостерігайте, як людина володіє голосом.
2
Придумайте причину, чому треба тихо говорити в конкретному місці. Різко змінити звички, відразу перебудуватися - майже неможливо. Тому виберіть одне місце, в якому будете тренуватися говорити тихо. Природно, там повинні бути люди, які з вами спілкуються, і там треба з'являтися щодня. Це може бути і житловий будинок: у всіх кімнатах говорите, як зазвичай, а на кухні почніть спілкуватися тихим голосом. Для цього потрібна вагома причина: можете уявити себе розвідником, якого не повинні чути можливі вороги. Головне, щоб причина була надихаючою, можна придумати гру.
3
Протягом тижня тренуйтеся говорити тихо в обраному на другому кроці місці. Тримайте потай процес тренувань. Дочекайтеся моменту, коли оточуючі помітять, що ви стали якимось іншим.
4
Розширте сферу впливу для другого тижня тренувань. Додайте ще одне місце, яке розташовується далеко від першого: якщо тренувалися на кухні, додавайте не кімнати за стінкою, а кафе, куди щодня ходите обідати з колегами по роботі. Так ви розширюєте вплив нової звички не тільки на інше місце, а й на інших людей.
5
На третьому тижні вважайте сферою впливу весь навколишній світ. Може бути, тихі розмови ще незвичні, некомфортні. Періодично захочеться зірватися, кинути тренування, але не робіть цього. В реальному житті, коли закінчиться ця гра, не треба буде постійно говорити тихо. Але зараз важливо на фізичному рівні привчити себе до нових відчуттів: треба натренувати голосові зв'язки, звикнути до реакції оточуючих.
6
На четвертому тижні підлаштовуватися під гучність мови співрозмовників. Тепер ви вмієте говорити і голосно, і тихо. Важливо навчитися дотримуватися баланс. Спостерігайте за людьми, з якими говорите лицем до лиця або по телефону. Людям подобається, коли оточуючі говорять з такою ж гучністю і темпом мовлення, як вони. Використовуйте цю особливість, і отримаєте гарні навички спілкування.