Рання картопля: секрети вирощування.

У багатьох російських регіонах городникам доводиться докладати значних зусиль для отримання гарного врожаю. Проте, навіть в несприятливих умовах можна з успіхом вирощувати різні культури, наприклад, ранні сорти картоплі. Правильна підготовка посадкового матеріалу не тільки забезпечить рясний урожай, а й підвищить поживні якості бульб.
Вам знадобиться
  • - торф'яні горщики;
  • - перегній;
  • - тирсу або торф;
  • - деревна зола;
  • - суперфосфат, сечовина, калійна сіль;
  • - бурштинова кислота;
  • - розчин хлорного заліза.
Інструкція
1
Застава раннього і рясного врожаю - правильна підготовка бульб перед посадкою в грунт. Для цього в середині березня помістіть посадковий матеріал в тепле місце для прорастастанія. Пророщувати бульби можна в умовах міської квартири. Складіть насіннєвий матеріал в ящики або коробки і помістіть їх на світло. Непоганий результат дає і пророщування у великих пакетах із щільного поліетилену.
2
Приготуйте розчин з сечовини, суперфосфату і калійної солі (по 4 г добрив на літр води). Обробіть пророщені бульби за 2-3 дні до посадки. На кілограм картоплі знадобиться стакан розчину. Ця операція прискорить утворення бульб і підвищить врожайність на 10-15%.
3
Непогані результати дає обробка бульб розчином хлорного заліза. Така процедура не тільки підвищує урожай, але і допомагає позбавити картопля від парші, в результаті якої бульби покриваються плямами і виразками. За день до посадки обприскати картоплю готовим розчином.
4
Якщо ви хочете прискорити урожай і підвищити поживні та смакові якості бульб, обробіть їх 0,01% -ним розчином янтарної кислоти. Ця процедура забезпечить відтік пластичних речовин в бульби і збільшить вміст у них крохмалю, білка і вітаміну С.
5
Потужний стимул до зростання дає і надрезка бульб. Правильно зроблені поперечні або кільцеві надрізи покращують стеблістость майбутніх картопляних кущів. Таку процедуру краще виконувати до появи проростків, за місяць до посадки.
6
Ретельно продезінфікуйте нож 5% -ним розчином формаліну. Зробіть кільцевої надріз глибиною до 1 сантиметра і помістіть підготовлений бульба для пророщування. Після кожних 5-6 надрізів дезинфікуйте нож щоб уникнути можливого зараження картоплі.
7
Останній, але дуже дієвий спосіб отримання ранньої картоплі - опудривание бульб деревною золою, що містить бор, магній, марганець та інші важливі мікроелементи. На 10 кілограмів картоплі потрібно близько 60 г золи. Опудривание можна провести безпосередньо перед посадкою або при закладанні бульб для пророщування.
8
Якщо ви хочете прискорити урожай на 20-30 днів, висаджуйте картопля у вигляді сформованих рослин. Підготуйте торф'яні горщечки або паперові пакети діаметром 10 см і висотою до 12 см. На чверть обсягу наповніть їх перегноєм і органоминеральной сумішшю на основі торфу або тирси з додаванням сечовини, суперфосфату і калійної солі.
9
Висадите попередньо оброблені і пророщені бульби і присипте їх торфом або тирсою. Помістіть горщики на яскраве світло в тепле приміщення. Через 20-25 днів висадіть підрощені кущі в грунт. У кожну лунку додатково помістіть по 100 г перегною, після чого добре полийте рослини. Для прискорення росту повторюйте полив кожні три-чотири дні.