Як боротися з втомою.

Розпорошеного увагу, слабкість і апатія - явні ознаки настав перевтоми. Такий стан часто виникає ввечері після важкого робочого дня, проте багато хто продовжує боротьбу з втомою і в ранкові години. Існує декілька простих способів уникнути перевтоми і підтримати власний організм в тонусі.
Інструкція
1
Всього одна безсонна ніч знижує працездатність головного мозку на 10%, тому не слід нехтувати повноцінним відпочинком. Восьмигодинний нічний сон відновить сили, а також істотно поліпшить концентрацію уваги протягом робочого дня.
2
Правильне харчування служить запорукою відмінного настрою та гарного самопочуття. Ідеальним сніданком є злаки (каші і мюслі), що містять повільно спалювані вуглеводи. Вони будуть підживлювати вас енергією аж до обіду. До каш можна додати фрукти, сир і свіжовичавлений сік. Під час робочого дня не варто обходитися одним обідом. Пара перекусів фруктами, горіхами або йогуртом додадуть сил і піднімуть настрій.
3
Одна з причин підвищеної стомлюваності - недолік рідини в організмі. Навіть невелике зневоднення різко знижує розумові здібності і суттєво погіршує пам'ять. Не обмежуйте кількість споживаних напоїв. Головна вимога - вони не повинні містити кофеїн (вода, сік, зелений чай або морс).
4
Науково доведено, що вид з вікна на зелений дворик або парк ефективно знімає напругу, нормалізує артеріальний тиск і пробуджує бажання творити. Якщо з вашого вікна видно лише висотні будівлі і траса, обов'язково прикрасьте підвіконня кімнатною рослиною.
5
Доброю профілактикою стресу і втоми є зміна видів діяльності. Під час обіду і ввечері подумки відключайтеся від робочих проблем і відпочивайте. Так ви не дозволите негативним думкам заповнити всі ваш час, а розслаблений стан поверне бадьорість духу.